zamknij

Koronawirus w Rybniku. Informacje

Sześciu kolejnych rybniczan zarażonych koronawirusem

2020-04-26, Autor: bf

Kolejni mieszkańcy Rybnika zarażeni koronawirusem. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach publikuje najnowsze dane. COVID-19 potwierdzono u 53 osób.

Reklama

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, koronawirusa wykryto u 6 mieszkańców Rybnika. Najmłodszy ma 26 lat, najstarszy 47. W sumie od początku epidemii, pozytywny wynik badania wyszedł u 38 rybniczan.

Również 6 przypadków stwierdzono u mieszkańców powiatu rybnickiego. Najmłodsza osoba ma 27 lat, najstarsza 42 lata.

Koronawirusa wykryto również u:

- starszej mieszkanki Czeladzi,
- starszej mieszkanki Jaworzna,
- mieszkańca Wisły w sile wieku,
- 4 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (młody mężczyzna i 3 kobiety: starsze i w średnim wieku),
- 5 mieszkańców Katowic (najmłodszy 18, najstarszy 43 lata),
- 4 mieszkańców Żor (3 młodych i w średnim wieku),
- 2 mieszkańców Gliwic w średnim wieku, nastolatki z powiatu gliwickiego,
- 2 mieszkańców powiatu lublinieckiego (młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku),
- 3 mieszkańców Lublińca (wiekowy mężczyzna i 2 kobiety: młoda i w średnim wieku),
- 2 mieszkańców powiatu częstochowskiego (kobieta w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku),
- 3 mieszkanek Dąbrowy Górniczej (starsza, w sile wieku i 12-latka), starszej mieszkanki Częstochowy,
- starszej mieszkanki powiatu zawierciańskiego,
- mieszkanki Zawiercia w średnim wieku,
- 4 mieszkańców powiatu żywieckiego (2 młodych kobiet, wiekowej kobiety i mężczyzny w sile wieku),
- 3 mieszkańców Żywca (2 kobiet: młodej i w sile wieku oraz młodego mężczyzny),
- młodej mieszkanki Bierunia
- młodej mieszkanki powiatu pszczyńskiego.

10 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało: mieszkaniec Katowic w średnim wieku, 2 mieszkanki Jastrzębia-Zdroju (starsza i w średnim wieku), mieszkanka Czeladzi w średnim wieku, mieszkanka Cieszyna w sile wieku, starsza mieszkanka Gliwic, mieszkanka Częstochowy w sile wieku oraz młoda mieszkanka powiatu lublinieckiego. Osoby te leczyły się w izolacji w swoich domach pod ścisłym nadzorem sanepidu i lekarza chorób zakaźnych.

Starszy mieszkaniec powiatu cieszyńskiego przebywa w szpitalu zakaźnym w Tychach – kuracja wdrożona przez specjalistów lekarzy przyniosła efekt i w jego organizmie nie ma już koronawirusa. Podobnie jest w przypadku starszego mieszkańca Mikołowa, który także leczył się w szpitalu.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 77 - 1 - 27

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~sympatykrybnika 2020-04-26 18:23:59

  Co za kasta!?

  Rząd chce rozszerzyć zakres i warunki udzielania świadczeń opieki zdrowotnej przysługujących najważniejszym osobom w państwie. VIP-y i ich rodziny zyskają prawo do świadczeń bez skierowania, a w przypadkach, gdy będzie tego wymagał ich stan zdrowia - niezwłocznie.
  A w Konstytucji jest
  Art. 68. Prawo do ochrony zdrowia
  1. KAŻDY ma prawo do ochrony zdrowia.
  2. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.
  3. Władze publiczne są OBOWIĄZANE do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku.
  4. Władze publiczne są OBOWIĄZANE do zwalczania chorób epidemicznych i zapobiegania negatywnym dla zdrowia skutkom degradacji środowiska.
  5. Władze publiczne popierają rozwój kultury fizycznej, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

  Władze publiczne NIE SĄ OBOWIĄZANE do udzielania szczególnych świadczeń opieki zdrowotnej VIP-om i ich rodzinom.

 • ~PGS 2020-04-26 19:23:05

  Szanowni Państwo jak mamy być zdrowi... jeśli w dniu 25 kwietnia 2020 roku (sobota) o godzinie 11.20 miało miejsce, które nie powinno się wydarzyć iż ratownik który wysiadł z wymazobusu udając się do osoby znajdującej się kwarantannie pod adres: Rybnik (Boguszowice)ul. Jana Karskiego .... .(blisko poczty)
  Osoba z kwarantanny (górnik) z danego adresu wyszła z domu pod klatke, bez maseczki ochronnej, rodzina była w tym czasie na balkonie (zona pracująca w Biedronce w Boguszowicach) . Pod klatkę danego adresu przyszedł medyk w kombinezonie. Pan z kwarantanny mówi do medyka „tu jestem tu jestem” I tak Szanowni Rybniczanie jest brany wymaz. Sprawa zgłoszona na policji i do sanepidu.
  Pytanie do Państwa tak ma wyglądać kwarantanna domownika i praca medyka? Jeśli tak to będziemy w maseczkach i w izolacji żyli 2-4lata.. O takich rzeczach trzeba głośno mówić....

 • ~zak 2020-04-26 19:42:57

  I te wiadomości o zarażeniach, będziemy mieli tak dziennie przez najblizsze miesiące. Po jakimś czasie , przestaną robić na nas jakiekolwiek wrażenie , już się na nie uodparniamy .
  @sympatykrybnika_- gdzie to wyczytałeś o tych świadczeniach dla VIPów ? moim zdaniem rozsiewasz fuck news.
  Ale podobno KO ma swój osobny szpital , dotowany przez urząd miasta Warszawa. I leczą tam tylko POwcow .

 • ~sympatykrybnika 2020-04-26 20:08:42

  ~zak
  Z ogólnopolskiego dziennika ekonomiczno-prawnego i jedynej w Polsce gazety konserwatywno-liberalnej „Rzeczpospolita”
  https://www.rp.pl/Zdrowie/304079965-Koronawirus-wazne-osoby-w-panstwie-i-ich-rodziny-z-lepsza-opieka-zdrowotna.html.

  60 16
 • ~baal-zevuv 2020-04-26 20:16:16

  Będzie dużo zachorowań, coraz więcej i więcej... będą ludzie umierać. Dziś niedziela - oto moje obserwacje. Na gliwickiej (przystanek przy szpitalu) między 12-a 14 trwa libacja na przystanku - bez masek, flaszeczka na ławce (w wiacie przystakowej), kilka puszek piwa. Godzina 15:00 między blokami bawi się sześcioro dzieci.... bez masek a rodzice w oknach. Godzina 20:00 na Mikołowskiej "młodzież" spaceruje bez masek. W tym tygodniu widziałem już ludzi bez masek w sklepach - obsługa nie reagowała...
  Widać niektórym się już wydaje że najgorsze za nami... no niestety nie - najgorsze dopiero idzie.

 • ~sympatykrybnika 2020-04-26 20:25:14

  ~zak
  Twoje: „Ale podobno KO ma swój osobny szpital , dotowany przez urząd miasta Warszawa. I leczą tam tylko POwcow.” To typowy fake news*
  * Fake news – fałszywa wiadomość, często o charakterze sensacyjnym, publikowana w mediach z intencją wprowadzenia odbiorcy w błąd w celu osiągnięcia korzyści finansowych, politycznych lub prestiżowych. Należy rozróżnić nieprawdziwe i wprowadzające w błąd fałszywe wiadomości od satyry lub parodii, która jest przeznaczona dla celów humorystycznych i nie ma na celu wprowadzenia w błąd odbiorców.
  Prawdziwe wiadomości bywają również uznawane za FAŁSZYWE przez osoby lub instytucje z powodu NEGATYWNEJ DLA TYCH OSÓB ZAWARTOŚCI.

  55 15
 • ~sympatykrybnika 2020-04-26 20:54:24

  Onkolog prof. Cezary Szczylik*: „W sytuacji, kiedy w kraju boimy się wykruszania kadry medycznej dostępnej do codziennej walki z koronawirusem, dowiadujemy się, że powstają przepisy, które obligują organizatorów opieki zdrowotnej do wyłączenia pewnych grup lekarzy i pielęgniarek i skierowania ich tylko do opieki nad wybranymi osobami w państwie. Pojawienie się takich rozwiązań w czasie pandemii jest skandaliczne. (...) Rozumiem, że rząd trzeba otoczyć szczególną opieką bo ministrowie zajmują się ważnymi sprawami dotyczącymi funkcjonowania państwa, ale oni i tak do tej pory mieli specjalną opiekę.

  * Cezary Adam Szczylik (ur. 1 maja 1952) – polski profesor nauk medycznych specjalizujący się w onkologii, hematologii i chorobach wewnętrznych. Cezary Szczylik jest członkiem między innymi Komisji Biologii Nowotworów PAN, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Polskiego Towarzystwa Hematologii i Transfuzjologii. Jest założycielem oraz prezydentem Fundacji Onkologii Doświadczalnej i Klinicznej, współtwórcą Studium Medycyny Molekularnej. Profesor jest także członkiem Rady Naukowej Fundacji barona Leopolda Kronenberga oraz członkiem Rady Programowej Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie bez barier. W 1990 roku jego nazwisko pojawiło się w Science, gdzie z innymi wykazał, że istnieje możliwość hamowania wzrostu białaczki, gdy wyłączy się część genów odpowiedzialnych za postęp choroby. Artykuły profesora zostały także opublikowane w Journal of Experimental Medicine. W jego dorobku znajduje się ponad 150 prac naukowych.

  45 13
 • ~korniszon 2020-04-26 22:22:32

  ...... na Myśliwskiej prawie cała rodzina (3 pokolenia) wolnym spacerkiem wraca do domu w pełnym uśmiechu - bez masek tak (nie)trzymaj.

  48 10
 • ~norton 2020-04-27 00:51:52

  Jeśli są zdrowi to nie potrzebują maseczek - przeceniasz ich skuteczność. Maseczki teoretycznie maja ochronić inne osoby a nie osobę ją noszącą.
  "Państwo" nakłada dziwaczne i głupie obostrzenia jednocześnie własnym przykładem zachęca do ich łamania.
  Pamietajmy, że sprężyny nie można dociskać w nieskończoność - ona kiedyś odda zmagazynowaną enerią. I nie pomoga tutaj wierni funkcjonariusze wszlaekiej maści "służb"...

  34 45
 • ~Franciszka Tania 2020-04-27 13:09:46

  mały sklepik na raciborskiej.Wchodzę jako jedyna w maseczce,rękawiczkach, czapce pełne wyposażenie.Kupiłem tylko 2 produkty bardzo potrzebne.Po chwili wchodzi dobil okolo 30 lat bez maseczki przechodzi obok i idzie kupić wódkę.Sprzedawczyni ani słowa I co miałem zrobic .Bić się .Wszyscy padniemy jak bedziemy nieod[pwiedzialni.

  16 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował 10 maja w wyborach prezydenckich?
Oddanych głosów: 12422