Szczęśliwa końcówka

2006-06-04, Autor:
W cieniu tragedii, jaka wstrząsnęła światem sportowym, piłkarze Energetyka ROW Rybnik rozegrali spotkanie IV ligi z Beskidem Skoczów.

Zanim sędzia rozpoczął mecz, piłkarze i kibice uczcili minutą ciszy pamięć Kazimierza GórskiegoŁukasza Romanka.

Pierwszego gola zdobyli goście. W 15 minucie Michał Szczyrba pokonał strzałem głową Andrzeja Skrockiego. Energetyk długo nie potrafił się pozbierać po stracie gola. Dopiero tuż przed przerwą pokazał to, co najlepsze. Wpierw Grzegorz Piełka, po błędzie bramkarza Ireneusza Trojanowskiego, doprowadził do wyrównania, a chwilę później na 2:1 strzelił Wojciech Szewieczek.

W drugiej połowie to Energetyk miał przewagę. Dwie znakomite sytuacje zmarnował Szewieczek. Zmarnowane sytuacje zemściły się w 86 minucie. Sławomir Cienciała mocnym strzałem nie dał szans Skrockiemu. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, zabłysnął Wojciech Reclik. W doliczonym czasie gry zapewnił Energetykowi zwycięstwo 3:2.

Zobacz bramki z meczu w dziale video >>>

Energetyk ROW Rybnik - Beskid Skoczów 3:2 (2:1)

Bramki: dla Energetyka: Piełka (43), Szewieczek (45), Reclik (90+1), dla Beskidu: Szczyrba (15), Cienciała (86).

Energetyk ROW: Skrocki - Piekarczyk, Kacprzak, Sitko - Kostecki, Nowak, Reclik , Dzięgielowski (46 min. - Potera), Kuś (90 min. – Paszenda) - Szewieczek, Piełka (46 min. - Jaśkiewicz)