Sukcesy rybniczan w ju-jitsu

2006-12-21, Autor:
Kończący się rok był bardzo udany dla zawodników i trenerów Rybnickiej Sekcji Ju - Jitsu Sportowego.

W rozegranych 16 grudnia w Mysłowicach zawodach Pucharu Polski Seniorów w ju- jitsu sportowym Bartłomiej Bednarczyk zajął I miejsce w wadze do 69 kg, a Aleksandra Janik w wadze do 55 kg zajeła III miejsce.

Kilka dni wcześniej w Sosnowcu na Otwartym Turnieju Kwalifikacyjnym w ju- jitsu zawodnicy rybnickiej sekcji zajęli nastepujące miejsca:

• Aleksandra Janik - II miejsce w wadze do 55 kg kobiet
  • Dorota Szumska - III miejsce w wadze do 69 kg
  • Bartłomiej Bednarczyk zajął także II miejsce przegrywając w finale tylko o jeden punkt decyzją sędziów.

Również w grudniu w Jaworznie odbyły się odbyły się zawody Młodzieżowego Puchar Polski w Ju- Jitsu Sportowym. Zawodnik Rybnickiej Sekcji Ju-jitsu Sportowego Bartłomiej Bednarczyk po emocjonujących walkach zdobył I miejsce w kategorii wagowej do 69 kg.

Wcześniej, w czerwcu br. zawodnicy Rybnickiej Sekcji Ju-jitsu Sportowego na Międzynarodowych Zawodach Polish Open w Jaworznie zajęli nastepujące miejsca:

• Dorota Szumska - III miejsce w kategorii 62 kg
  • Bartłomiej Bednarczyk - IV miejsce w kategorii wagowej 69 kg

Rybnicka Sekcja Ju-Jitsu Sportowego jest młodą sekcją, powstała w Rybniku w 2002 roku. Trenerem Sekcji jest Mariusz Wowra (2 dan Kung Fu, Wu SHU, Combat, 1 dan Ju-Jitsu Sportowe). Sekcja prowadzi zajęcia zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zajęcia odbywają sie w SP 34.

Także dzieci trenujące w rybnickiej sekcji maja na swym koncie osiągniecia sportowe. W maju tego roku Sara Lechowicz na Otwartrym Turnieju Dzieci w ju- jitsu sportowym po bardzo emocjonujących walkach zajęła w wadze do 31 kg I miejsce.