Sukcesy dżudoków Polonii

2008-10-21, Autor:
Na trzech ważnych imprezach dobrze spisali się dżudocy Polonii Rybnik.

W Łodzi rozegrany został Puchar Polski Juniorów Młodszych w judo. Dobrze spisali się  zawodnicy Polonii Rybnik: Nicole Kukuczka w kategorii wagowej +70 kg zajęła II miejsce, Ania Borowska w kategorii wagowej do 44 kg - III miejsce, Przemek Smołka w kategorii wagowej do 90 kg - III miejsce, Rafał Kowalczyk w kategorii wagowej do 73 kg - V miejsce. Karolina Wojciechowska w kategorii wagowej do 48 kg przegrała dwie walki.

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Judo, które odbyły się we Wrocławiu Karol Kula w kategorii wagowej do 90 kg zajął II miejsce i wywalczył srebrny medal. W kategorii wagowej do 63 kg Adrianna Twardzik zajęła III miejsce. Ariel Kuśka w kategorii wagowej do 60 kg zajął V miejsce.

W eliminacjach do Pucharu Polski Juniorów Młodszych (bez ostatniego rocznika – 92) w Bytomiu awans uzyskali: Karolina Wojciechowska w kategorii wagowej do 48 kg (zajmując I miejsce), Ania Porwoł w kategorii wagowej do 70 kg (zajmując III miejsce), Nicole Kukuczka w kategorii wagowej +70 kg (zajmując I miejsce), Adrian Wala w kategorii wagowej do 46 kg (zajmując I miejsce).