Najmłodszy klub

2008-06-14, Autor:
Aż 6 zawodników Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego stanęło na najwyższym podium w zawodach podsumowujących 5 turniejów ju jitsu dla dzieci i młodzieży.

W zawodach zorganizowanych przez Śląski Związek Ju Jitsu startowało około 300 dzieci i młodzieży z całej Polski reprezentujących 16 klubów ju jitsu i judo.

- Z wszystkich wyników podliczanych do kwalifikacji ogólnej oraz z poszczególnych zawodów jestem bardzo zadowolony, jesteśmy młodym Klubem i wszystkie wyniki sportowe są dla nas bardzo ważne. Dostaliśmy szczególne podziękowania od organizatorów dla najmłodszego klubu startującego w zawodach, który zdobył tak dobre wyniki sportowe. - komentował trener rybniczan - Mariusz Wowra. Nie jest wykluczone, że w przyszłym roku takie turnieje będą odbywać się w Rybniku. - Chciałem złożyć szczególne podziękowania dla wszystkich zawodników w imieniu swoim oraz instruktorów RKJJS - dodał Wowra.

To nie wszystkie osiągnięcia rybnickiego klubu. W tym samym dniu w Mysłowicach odbyły się zawody ju jitsu, w których także startowali zawodnicy RKJJS. Aż 5 pierwszych miejsc dla klubu wywalczyli Martyna Wowra, Sara Lechowicz, Sylwia Wróbel, Bartosz Piórkowski, Daniel Wierszewski. Drugie miejsca zdobyli Weronika AlbrechtKarol Brandys, a jedno trzecie - Paulina Szumska.

W innych zawodach - turnieju judo organizowanym przez Klub Budowlani Sosnowiec zawodnicy Rybnickiego Klub Ju Jitsu Sportowego przywieźli znowu kilka medali: złoty - Daniel Wierszewski, srebrne - Martyna Wowra, Sara Lechowicz, Bartosz Piórkowski, Michał Rozdrażewski, Wiktoria Wowra, Aleksandra Wygonowska.

Seniorzy także nie próżnowali. Bartłomiej Bednarczyk został powołany do kadry narodowej na zawody Puchar Europy, które odbyły się w maju tego roku w Belgii. Nasz zawodnik zdobył w tych VII miejsce, przegrywając tylko dwie walki. Zawody te rozegrano na bardzo wysokim poziomie. W wadze Bednarczyka było aż 33 zawodników z całej Europy.

Weronika Albrecht III miejsce

Zajęcia do Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego odbywają się w SP 34 w poniedziałki godz. 17:30 oraz środy i piątki 17:15.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0