Speedrower: dwie porażki z Lwami

2009-07-01, Autor:
W piątek, 26 czerwca, w Rybniku odbyły się dwa mecze speedrowerowe.

O godzinie 18:00 drużyny Rybnika i Częstochowy przystąpiły do rozgrywek I ligi ogólnopolskiej. Był to zaległy mecz II rundy. Z pojedynku zwycięsko wyszedł zespół gości, który wygrał 95:82. W meczu zaprezentowali się czołowi zawodnicy częstochowskich Lwów: Daniel Ordon (17 pkt.), Marcin Małolepszy (16 pkt.), Tomasz Włodarczyk (17 pkt.) i Konrad Piętak (20 pkt.). Wśród częstochowskich juniorów najlepszy występ zaliczył Sebastian Paruzel (10 pkt.), który sam podkreślał, że bardzo dobrze czuje się na rybnickim obiekcie.

Gospodarze nie mogli liczyć w tym meczu na wsparcie Rafała Pigonia. Mimo to radzili sobie dobrze. Najwięcej punktów zdobyli Bartek Giemza (20 pkt.), Jakub Jakubiak (16 pkt.), Kamil Bartkowiak (14 pkt.) i Kamil Greszla (13 pkt.), który mimo krótkiej przerwy spowodowanej kontuzją ręki, szybko powrócił na tor z dobrym rezultatem.

Kierownik zawodów: Hanna Cieślińska

Po krótkim odpoczynku, o godzinie 20:00, rozegrano zawody ligi regionalnej. Niestety i ten mecz zakończył się porażką gospodarzy. Został przerwany po 9 biegu, ze względu na złe warunki atmosferyczne. Wynik zawodów, 46:44 dla częstochowskich Lwów, został zatwierdzony. Pomimo tej porażki drużyna z Rybnika nadal stoi na czele stawki rozgrywek regionalnych.