Słaba skuteczność

2007-05-19, Autor:
Energetyk ROW Rybnik odniósł trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Na stadionie przy ul. Gliwickiej pokonał Start Mszana 2:0.

Mecz od początku układał się pod dyktando gospodarzy. Kibice nie zdążyli jeszcze dobrze zająć miejsc na trybunach, a już rybniczanie prowadzili 1:0. Po wrzutce Marcina Wodeckiego gola zdobył Kamil Kostecki. W 36. minucie Wodecki nie wykorzystał idealnej okazji do podwyższenia prowadzenia. W sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę. W pierwszej połowie gospodarze stworzyli jeszcze wiele groźnych akcji, ale nie potrafili skutecznie ich wykończyć.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W dalszym ciągu atakowali rybniczanie, a zawodnicy z Mszany ograniczali się do przeszkadzania rywalom. Piłkarze Energetyka ROW marnowali kolejne stuprocentowe sytuacje. W 75. minucie goście byli bliscy wyrównania, ale wspaniałą interwencją popisał się Andrzej Skrocki. Cztery minuty później Wodecki zrehabilitował się za niewykorzystane sytuacje i ustalił wynik spotkania na 2:0. Tym samym Energetyk ROW odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu i w dalszym ciągu liczy się w walce o awans do trzeciej ligi. Tym bardziej, że potknięcie zaliczył lider z Koszarawy. Piłkarze z Żywca przegrali z Polonią Łaziska 0:1.

Za tydzień piłkarze z Rybnika zmierzą się na wyjeździe z Victorią Jaworzno.

Energetyka ROW Rybnik - Start Mszana 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Kostecki (1), 2:0 – Wodecki (78).

Energetyk ROW: Skrocki - Krzysztoporski, Piekarczyk, Tomiczek (30' Pacholski) - Świety, Kuś (60 min. - Matochniejczuk), Dzięgielowski, Reclik, Kostecki (32 min. - Jaśkiewicz) - Wodecki, Piełka (73 min. - Francuz).

Kolejka 24 - 19-20 maja
GKS Pniówek Pawłowice - LKS Pasjonat Dankowice 5:0
KS Beskid Skoczów - LKS Skałka Żabnica 1:1