Skuteczny "Kostek"

2006-04-26, Autor:
Po jednostronnym widowisku Energetyk ROW pokonał w Raciborzu Unię 3:0.

Mecz rozpoczął się od groźnych ataków gości. Już w 15. minucie jedna z nich przyniosła gola. Z lewej strony Szewieczek dograł do Reclika, ten podał do Kosteckiego, który bez problemów pokonał bramkarza Unii – Zająca. Chwilę później znakomite dośrodkowanie Kusia zmarnował Wodecki. Ten sam zawodnik w 26. minucie otrzymał dobre podanie od Szewieczka. Jego strzał zablokowali obrońcy. W 36. minucie „Kostek” mógł strzelić drugą bramkę. Po dośrodkowaniu Kusia z rzutu rożnego, przez nikogo nie atakowany, strzelił obok bramki. Zmarnowane sytuacje mogły się zemścić w końcówce pierwszej połowy. Na szczęście niebezpieczne strzały WoniakowskiegoPodolaka nie znalazły drogi do bramki Danela.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla rybniczan. Kuś zagrał do Reclika, który miękko przerzucił piłkę do Kosteckiego. Ten strzałem z woleja podwyższył na 2:0. 7 minut później znów podawał Kuś, tym razem z rzutu wolnego. Precyzyjne podanie wykorzystał najlepszy strzelec Energetyka – Szewieczek. Strzałem głową nie dał żadnych szans Zającowi – 3:0 dla ROW-u. Na tym rybniczanie nie poprzestali i dalej atakowali. W 59. minucie przez pół boiska pociągnął Nowak. Idealnie podał do Szewieczka, jednak ten strzelił prosto w bramkarza. Po tej akcji znów szansę miał Szewieczek. Po dośrodkowaniu Kusia skiksował przed bramkarzem raciborzan. Do końca wynik nie uległ już zmianie i Energetyk wygrał 3:0.

W wyjściowej „jedenastce” ROW-u zabrakło kapitana - Romana Skorupy: - Niestety nie mógł zwolnić się z pracy – komentował po meczu trener - Piotr Piekarczyk. Na szczęście bardzo dobrze w roli „ostatniego” spisał się Jarosław Kacprzak. Motorem napędowym drużyny był Tomasz Kuś, który precyzyjnie rozdawał piłki kolegom. W barwach Energetyka zadebiutował Paweł Krzysztoporski: - Wynik był już ustalony. Dlatego mogłem wypróbować tego młodego zawodnika – mówił Piekarczyk. Energetyk zagrał swobodnie i mógł wygrać dużo wyżej. Trzeba jednak pamiętać, że Unia jest ostatnią drużyną w tabeli IV ligi. W sobotę czeka bardziej wymagający rywal – Victoria Jaworzno.

Unia Racibórz - Energetyk ROW Rybnik 0:3 (0:1)

Bramki: Kostecki - dwie (15, 49), Szewieczek (56).

Energetyk ROW: Danel - Nowak (81' Krzysztoporski), Kacprzak (kpt), Piekarczyk, Sitko - Reclik, Kuś (71' Jaśkiewicz), Wodecki (38' Piełka), Kostecki, Dzięgielowski (71' Potera) - Szewieczek, Wodecki.

Kartki: czerwona dla Unii - Kopczyński (71), żółta dla ROW-u - Kostecki (75).

Sędziował: Sławomir Kowalewski.