Nokaut w IV kwarcie

2007-12-02, Autor:
Rybnickie koszykarki dzielnie walczyły w Krakowie z głównym kandydatem do mistrzostwa – Wisłą Can Pack. Niestety zwycięsko z tego pojedynku wyszły gospodynie.

Rybniczanki wróciły na parkiety Ford Germaz Ekstraklasy po dwóch tygodniach. W ostatnim meczu przegrały wysoko z Lotosem, a dobry wizerunek pozostawiły po sobie tylko do połowy drugiej kwarty. W Krakowie było dwa razy lepiej, gdyż podopieczne Mirosława Orczyka walczyły jak równy z równym przez 3 kwarty. Po 30 minutach wynik brzmiał 56:49, a na parkiecie bardzo dobrze spisywały się Nikita BellJoanna Górzyńska-Szymczak. Niestety ostatnią kwartę zdominowały krakowianki, które pozwoliły rybniczankom na zdobycie zaledwie 2 punktów. Same wywalczyły aż 28 oczek. Tym samym Wisła Can Pack pokonała Utex ROW 84:51.

Oprócz Bell i Górzyńskiej-Szymczak, które zdobyły po 12 oczek, dobrze zaprezentowała się debiutantka zza oceanu -  Marquetta Dickens. Amerykanka była najskuteczniejszą koszykarką Utexu ROW. Rzuciła 13 punktów. Zaledwie trzy oczka mniej zdobyła Hollie Merideth. Po dwa punkty dorzuciły Edyta BłaszczakMagdalena Skorek.

Przegrane z Lotosem i Wisła nikogo specjalnie nie zaskoczyły. Koszykarki z Gdyni i Krakowa są zdecydowanymi faworytami i bardzo trudno będzie im odebrać punkty w tym sezonie. Przed rybniczankami ważniejsze mecze, w których zmierzą się z drużyna ze swojej półki. Już w najbliższą sobotę 8 grudnia o godzinie 18:30 Utex ROW podejmie na hali w Boguszowicach AZS Poznań. Kolejnymi rywalkami będą leszczynianki i gorzowianki.

Wygraj bilet na mecz Utex ROW Rybnik - INEA AZS Poznań >>

X kolejka FGE

Czwartek 29.11.2007

PKM Duda PWSZ Leszno - KK AZS Jelenia Góra 66:40 (14:10, 18:6, 22:11, 12:13)

Sobota 24.11.2007

TS Wisła Can Pack Kraków - Utex ROW Rybnik 84:51 (20:14, 17:17, 19:18, 28:2)

Wisła: Candice Dupree 14, Anna DeForge 13, Ewelina Kobryn 13, Monika Krawiec 12, Jelena Skerovic 11, Agnieszka Pałka 8, Natalia Trafimawa 7, Agata Gajda 2, Dorota Gburczyk 2, Marta Fernandez 2, Anna Wielebnowska 0, Magdalena Radwan 0.

Utex ROW: Marquetta Dickens 13, Joanna Górzyńska-Szymczak 12, Nikita Bell 12, Hollie Merideth 10, Edyta Błaszczak 2, Magdalena Skorek 2, Małgorzata Chomicka 0, Barbara Głocka 0, Olena Proszczenko 0, Joanna Czajkowska 0, Karolina Stanek 0.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - Arcus SMS PZKosz Łomianki 101:58 (24:15, 20:18, 28:14, 29:11)