Siatkówka plażowa: dwie polskie pary na podium turnieju World Tour

2015-06-15, Autor:
Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pokonali bliźniaków z Włoch - Matteo i Paolo Ingrosso 2:0 (21:13, 21:15) i zajęli trzecie miejsce w turnieju Major Series World Tour w Stavanger.

Siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) i Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) po raz pierwszy w tym sezonie, a dziewiąty w karierze, znaleźli się na podium zawodów tego cyklu. Biało-czerwoni w półfinale ulegli Brazylijczykom Evandro Oliveirze i Pedro Salgado 0:2.W finale kolegów z reprezentacji mieli okazję „pomścić” Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (KS Jastrzębie). Duet ten nigdy wcześniej nie wystąpił w decydującym meczu turnieju World Tour. Niestety Kantor i Łosiak przegrali z Oliveirą i Salgado 0:2 (13:21, 14:21) i zajęli w Stavanger drugie miejsce.

Warto dodać, że po raz pierwszy w historii dwie polskie pary stanęły na podium turnieju tej rangi.
Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0