Siatkówka plażowa: czwarte miejsce Fijałka i Prudla

2011-08-22, Autor:
Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek tuż za podium kolejnego turnieju z cyklu World Tour FIVB.

Siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek (Andrychów) i Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) zajęli czwarte miejsce w turnieju World Tour FIVB w Mariehamn na Wyspach Alandzkich (Finlandia).

W decydującym meczu Polacy przegrali z mistrzami świata Brazylijczykami Emanuelem i Alisonem 1:2 (24:26, 21:16, 14:16).

W finale mistrzowie olimpijscy z Pekinu Amerykanie Todd Rogers i Phil Dalhausser (w sobotnim półfinale pokonali Fijałka i Prudla 2:1) ulegli innemu brazylijskiemu duetowi, wicemistrzom świata Marcio Araujo - Benjamin. Po pierwszym secie, wygranym przez zawodników Canarinhos 23:21, siatkarze ze Stanów Zjednoczonych skreczowali (kontuzja).

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1