2006-03-28, Autor:
W kolejnej rundzie Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej najciekawiej było w Żorach, gdzie Artus zmierzył się z Albion Team Rybnik.

21.03.

ŻYWIEC ZDRÓJ Świerklany - HOTEL POLITAŃSKI - TKKF Piaski 3:1

Piaski zdołały wygrać tylko jednego seta w Świerklanach.  (sędzia Janusz Kuczera - ocena 4)

ANT Szkoła Języków Obcych - ARTUS Żory 0:3

Pierwszy set należał do najbardziej zaciętych, a jego losy rozstrzygnęły się w końcówce, w której lepsi okazali się przyjezdni, wygrywając pierwszą partię 28:30. Początek 2 seta to szybkie prowadzenie Antów 6:1, ale to wszystko, na co było stać gospodarzy w tej partii. Do końca seta ugrali jeszcze zaledwie kilka punktów, set zakończył się wynikiem 13:25. Trzeci i zarazem ostatni set do stanu po 15 wyrównana walka, końcówka ponownie dla przyjezdnych - 19:25 dla Artusa.  (sędzia Maciej Janta - ocena 3)

22.03.

PARTNER - MORS Jastrzębie - TOP TEN Rybnik 3:0

Mecz tak interesujący jak brazylijska telenowela. Bezpośredni wpływ na to miały braki kadrowe w drużynie gości. Mimo wszelkich starań TOP TEN wyraźnie odstawał od drużyny PARTNERA, która zagrała tyle, na ile przeciwnik pozwolił. Niestety nie pokazała nic więcej.... W setach do 18, 17 i 21 i siatkarskie powiedzenie "godzina z prysznicem" w przypadku dzisiejszego meczu nie jest ani trochę przesadzone.  (sędzia Łukasz Szczepankiewicz - ocena 5)

23.03.

ARTUS Żory - ALBION TEAM Rybnik 2:3

Zacięty mecz! Albion obudził się przy stanie 2:11 w I secie! Więc pierwszy set dla gospodarzy... Dość wyraźnie, choć udało się zmniejszyć straty do 5 pkt. Drugi set to "wejście Musioła" i szybko do 16 dla Albionu. Trzeci zacięty, cały czas niewielka przewaga Artusa, ale skuteczna końcówka i 25-23 dla gości. Czwarty set miał być setem ostatnim. Albion prowadził od połowy seta 2-3 pkt. Potem dekoncentracja i od 23-20 nie kończy 4 piłek w górze, pomyłka sędziego i jest tie break. Tutaj już ściana płaczu, jaką był blok gości, przez cały właściwie mecz, rozstrzygnęła losy spotkania. Artus prowadził jeszcze 6:3, ale zmiana stron to 8:7 dla Albionu i wygrana łatwo do 10. (sędzia Marian Tomaszczyk - ocena 5)

24.03

ŻELAZNA Rybnik - DOMEL Rybnik 0:3

Żelazna nie zaistniała ani organizacyjnie ani sportowo.

FOX Pszów - BEER TEAM Rybnik 0:3

Pierwszy set to koncertowa gra Beer Teamu - do 9. Drugi już bardziej wyrównany - do 16. W trzecim ładna walka - do 19. Na podkreślenie zasługuje bardzo dobra atmosfera meczu, niezwykłe przygotowanie gospodarzy (nawet sędziowie liniowi) oraz ich gościnność (w dobrym tego słowa znaczeniu - Beer Team DZIĘKUJE!) (sędzia Stanisław Marchlewski - ocena 5)

ALBION TEAM Rybnik - DISCO ŻĄDŁO 3:0 (walkower)