zamknij

Wiadomości

Rudzka w remoncie. Co już zrobiono? Kiedy koniec?

2020-07-24, Autor: bf

Trwa remont ul. Rudzkiej - na odcinku od skrzyżowania z ulicą Słonecznikową do ronda u zbiegu ulic Rudzka - Góreckiego – Podmiejska. Jak postępują prace i co już zrobiono? Czy termin zakończenia remontu jest zagrożony?

Reklama

Jak informuje rybnicki magistrat, na sporej części drogi pojawił się już asfalt, choć jeszcze bez ostatniej warstwy ścieralnej. Na skrzyżowaniu z ul. Energetyków zamontowana została instalacja sygnalizacji świetlnej. Trwają prace przezbrojeniowe oraz budowa ciągu pieszo-rowerowego, montowane są również słupy oświetleniowe.

Pomimo wcześniejszych problemów, związanych z sytuacją pandemiczną, na chwilę obecną termin zakończenia inwestycji wydaje się niezagrożony.

- Aktualny etap realizacji zadania mieści się w założeniach harmonogramowych. Pomimo trudności z realizacją robót sieciowych i przezbrojeniowych istniejących sieci wykonawca dokłada wszelkich starań, aby planowane zakończenie robót budowlanych w październiku nie uległo zmianie – mówi Jacek Hawel, naczelnik Wydziału Dróg UM.

Prace drogowe wykonuje wybrana w przetargu firma Auto Trans Asfalty Sp. z o. o. z Gierałtowic, za kwotę 7.366.920,02 zł. Realizowany w tej chwili etap przebudowy ul. Rudzkiej obejmuje odcinek od skrzyżowania z ul. Słonecznikową w rejon skrzyżowania z ul. Piastowską.

Warto przypomnieć, że przebudowa ul. Rudzkiej – najdłuższej (10 km) ulicy Rybnika – realizowana jest etapami od kilku lat. Fragment obecnie remontowany jest przedostatni. Po jego wykonaniu, do rozbudowy zostanie jeszcze ostatni fragment drogi, od ronda u zbiegu ulic Rudzka - Góreckiego - Podmiejska do tzw. grobli na Zalewie Orzepowickim.

Oceń publikację: + 1 + 39 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~ufo23 2020-07-24 10:02:33

  To się nadaje na sprawę defraudowanie publicznych pieniędzy. Wszędzie światła postawmy! Niech święcą na czerwono! Kto to wylicza? Rybnik jest jednym z bardziej kulturalnych miejsc jeżeli chodzi o kulturę przepuszczania ludzi na pasach. Po co te światła?! To trza utrzymywać, konserwować, a później na fontanny ni ma

  44 48
 • ~Arteks 2020-07-24 11:00:40

  @ufo23 - więcej aut znaczy - więcej świateł, więcej dróg, więcej rond, a więc więcej wydatków. Albo się robi równowagę i przeznacza środki na rozwój alternatywnych środków transportu - albo tak jak w Rybniku przeznaczamy co raz więcej pieniędzy na inwestycje drogowe. Czy jeździe się po mieście szybciej i bezpieczniej? Obaj stwierdzimy, że nie. Zgadzam się z konkluzją. Auta pożerają tyle pieniędzy, że nie ma na inne wydatki - nie tylko na fontanny ale też na deptaki, chodniki, parki, czyszczenie miasta itd. No ale za takie wybory odpowiada ekipa która rządzi miastem. Za Fudalego i Makosza nikomu do głowy by nie przyszło aby latem mogły nie działać fontanny.

  22 41
 • ~baal-zevuv 2020-07-24 11:09:15

  więcej aut więcej świateł.... ale te światła nie wiedzieć po do dzialają również w nocy i dziwnym trafem żywej dyszy tam nie ma a świeci czerwone.... auta muszą się zatrzymać i ruszać. Doskonałym przykładem są światła obok stadionu, Chwałowicach czy te nowe na Podmiejskiej. Jedzie sznur aut i nagle nie wiedzieć czemu zapala się czerwone.... wszyscy się zatrzymują a po dwóch sekundach mogą ruszyć. Gliwice czy Katowice od ok 21-22 wyłaczają światła - miga pomarańczowe i każdy wie co robić!

  57 8
 • ~exx 2020-07-24 13:48:46

  A kto te światła ustawia? Zielone świeci się jeszcze kiedy przechodzień już zdejmuje kapelusz w domu.
  W krajach rozwiniętych w godzinach szczytu zielone dłużej świeci się dla samochodów, no ale to trzeba być rozwiniętym.

  20 4
 • ~Grzesiosam 2020-07-24 15:30:13

  @Ufo23
  Naprawdę jesteś z kosmosu. Te światła są tam potrzebne jak mało gdzie, Przejechanie tego skrzyżowania od Energetyków w stronę zalewu graniczyło z cudem. Nie komentuj jeżeli nigdy tam nie jechałeś w godzinach szczytu.

  20 11

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 737