ROW zagrał z pasją

2005-10-01, Autor:
W zakończonym przed chwilą meczu rybniccy piłkarze odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie.

Tym razem ofiarą Energetyka padła drużyna Pasjonata Dankowice. Podopieczni Piotra Piekarczyka wygrali 3:1. Był to najlepszy, jaki piłkarze Energetyka mogli sprawić swojemu trenerowi, który w dniu meczu obchodził 47. urodziny.

Pierwsza połowa nie była zbyt interesująca. Brakowało groźnych sytuacji i zaangażowania z obu stron. Gdy wydawało się, że piłkarze zejdą na przerwę bez bramek, z lewej strony dośrodkował Grzegorz Piełka. Celne podanie strzałem głową na gola zamienił Wojciech Reclik.

Druga połowa rozpoczęła się od identycznej sytuacji jak ta z 42. minuty. Tym razem bramkę głową strzelił najmniejszy na boisku Grzegorz Dzięgielowski. W 51. minucie w pole karne Energetyka dośrodkował jeden z zawodników Pasjonata. Interweniujący Andrzej Skrocki zostawił pustą bramkę i wypiąstkował piłkę wprost pod nogi Arkadiusza Bieszczada. Ten z 30 metrów lekkim strzałem posłał ją do pustej bramki. Po tym golu mecz stał się jeszcze bardziej pasjonujący. Po silnym strzale jednego z napastników gości przed utratą gola uratował rybniczan Skrocki. Piłkarze z Dankowic poczuli, że mogą wywieźć z Rybnika korzystny wynik. Jednak na ziemię sprowadził ich Piełka. W 62. minucie przebiegł kilkadziesiąt metrów, uwolnił się spod opieki obrońcy i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Pasjonata podwyższył wynik na 3:1. Więcej goli kibice już nie zobaczyli, choć były ku temu okazje. Goście odsłonili się, co dało szanse na liczne kontrataki. Niestety żaden z nich nie zakończył się dla Energetyka czwartą bramką.

Energetyk ROW Rybnik – Pasjonat Dankowice 3:1 (1:0)

Bramki: dla Energetyka: Reclik (42), Dzięgielowski (47), Piełka (62), dla Pasjonata: Bieszczad (51)