ROW 1964 przegrał z Odrą. To już trzecia porażka z rzędu i dopiero 14. miejsce w tabeli

2016-09-10, Autor:

W 8. kolejce II ligi rybnickich piłkarzy czekał wyjazd na boisko beniaminka, a zarazem lidera, Odry Opole. Gospodarze dotychczas zgromadzili 17 punktów notując pięć zwycięstw i dwa remisy. Zawodnicy ROW-u zgromadzili tylko 7 punktów i zajmowali 13. miejsce w tabeli.

Początek meczu mógł napawać optymizmem. Mecz był wyrównany i dopiero po 30. minucie opolanie zaczęli dochodzić do coraz klarowniejszych sytuacji. Nerwowa za to była końcówka pierwszej części spotkania. Przez ostatnie trzy minuty piłka praktycznie nie opuszczała pola karnego Kajzera i tylko dzięki jego zdolnościom rybniczanie schodzili na przerwę bez straty gola.

Drugą połowę mocno zaczęli podopieczni Jana Furlepy. W 62. minucie Staroń wrzucał piłkę do Brusiły, ale uprzedził go Jary. Pięć minut później było 1:0 dla Odry. Precyzyjnym strzałem z okolic 25. metra popisał się wprowadzony chwilę wcześniej Gancarczyk. Gra się otworzyła. Rybniczanie próbowali budować ataki pozycyjne, przy jednym z nich byli nawet bliscy wyrównania, kiedy to Gładkowski minimalnie chybił i strzelił tylko w boczną siatkę. Podopieczni trenera Dietmara Brehmera narazili się na kontry, a opolanie to wykorzystali. W 88. minucie piłkę otrzymał niepilnowany Marzec i mocnym strzałem pokonał Kajzera.

ROW poniósł trzecią porażkę z rzędu i znajduje się niebezpiecznie blisko dna tabeli. Miejmy nadzieję, że w następnym meczu w Warszawie przełamie złą serię.

Odra Opole - ROW 1964 Rybnik 2:0 (0:0)
1:0 - Mateusz Gancarczyk (67), 2:0 - Mateusz Marzec (88)

Odra: Tobiasz Weinzettel - Robert Trznadel (55' Mateusz Marzec), Aleksander Kowalski, Szymon Przystalski, Łukasz Winiarczyk - Marek Gancarczyk (59' Mateusz Gancarczyk), Tomasz Wepa, Waldemar Gancarczyk, Przemysław Brychlik (64' Marcin Niemczyk), Rafał Brusiło - Dawid Wolny (55' Łukasz Staroń)

ROW 1964: Daniel Kajzer - Bartosz Slisz, Szymon Jary, Tomasz Balul (14' Witold Cichy), Dawid Gojny - Robert Tkocz, Gabriel Nowak, Mariusz Muszalik, Paweł Polak (71' Krzysztof Koch), Paweł Jaroszewski (46' Marek Gładkowski) - Dawid Drozdowski (46' Radosław Dzierbicki)