RKT Feniks Arete: wrócili z Holandii z 5 medalami

2014-01-27, Autor:
Zawodnicy Rybnickiego Klubu Taekwon-do Feniks Arete po raz drugi przywieźli puchary z Otwartych Mistrzostw Holandii.

W imprezie wystartowało 751 zawodników z 18 krajów, a wśród nich mistrzowie świata i Europy. Polskę reprezentowały tylko dwie ekipy, jedna z Dolnego Śląska, a druga z Rybnika.

Dwunastu podopiecznych Rafała PoleszakaArtura Wołosewicza rywalizowało w kategoriach układów formalnych  oraz w walkach. – W juniorach młodszych mieliśmy duże szanse medalowe, lecz wykorzystaliśmy tylko jedną z nich – powiedziała sekretarz rybnickiego klubu, Adrianna Karwowska-Poleszak. W pojedynku o wejście do strefy medalowej Dominik Henzel pokonał w bratobójczej walce Mateusza Antończyka, czym zrewanżował mu się za porażkę na mistrzostwach makroregionu. Henzel potwierdził swoją dobrą technikę zdobywając brązowy medal. Z kolei Joanna Gabryluk, po kilku wygranych pojedynkach, przegrała pojedynek o brązowy medal i zajęła 4. miejsce. Warto dodać, że reprezentanci rybnickiego klubu mieli w swoich kategoriach ponad 50 przeciwników.

W Holandii nie zawiedli juniorzy RKT Feniks Arete. W finale układów stopni uczniowskich Mateusz Kozioł zdobył złoto. W decydującej o zwycięstwie walce pokonał on Dawida Gabryluka, który musiał zadowolić się srebrnym medalem. Senior Amadeusz Myszka powtórzył wynik z poprzednich mistrzostw Holandii i zdobył srebro.

W swoich pojedynkach wielką walecznością wykazali się Jakub Szczęsny i Mateusz Kozioł. – Jakub mając niebieski pas pokonał zawodnika z czarnym pasem, co było wielkim zaskoczeniem, a dla nas wspaniałą niespodzianką – skomentowała Adrianna Karwowska-Poleszak. Szczęsny zdobył brązowy medal. Natomiast Kozioł, po dwóch wygranych w świetnym stylu walkach, przegrał morderczy pojedynek o wejście do finału z zawodnikiem kadry narodowej.

– Ogólnie turniej stał na wysokim poziomie. Z roku na rok pojawia się coraz więcej bardzo dobrych i utytułowanych zawodników. Mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyte na tym turnieju zaprocentuje sukcesami naszych zawodników w sezonie 2014 i zmotywuje ich do jeszcze większego wysiłku na treningach. Teraz czas na analizy i przemyślenia oraz przygotowania do Makroregionalnych Mistrzostw Śląska organizowanych w Rybniku 22 lutego oraz zawodów ogólnopolskich, w tym Grand Prix Polski Seniorów i Młodzieżowców 29-30 marca Rybnik – zakończyła Adrianna Karwowska-Poleszak.