RKP ROW: rocznik 2005 wygrał w Hlucinie

2016-06-21, Autor:

Trwa pomyślna passa młodych graczy RKP ROW Rybnik. Zespół rocznika 2005 po wygranej w niemieckim Brunszwiku tym razem triumfował wśród rówieśników z Czeskiego Śląska i Moraw zgarniając Puchar Starosty Miasta Hlucin.

Niedzielne zawody przyciągnęły na start osiem ekip – w tym gronie, poza rybniczanami, znalazła się także druga drużyna z Polski – APN Knurów, ale nie odegrała znaczącej roli w rywalizacji. Młodzi rybniczanie zwyciężyli natomiast we wszystkich swoich spotkaniach pokonując kolejno: APN Knurów 3:1, Odrę Petrkovice 3:0, Sokola Silherovice 2:0, MFK Frydek-Mistek 2:1, SK Hranice na Morave 4:1, FC Hlucin 3:2, FC Hlucin II 5:0. Najlepszym graczem turnieju głosami trenerów został wybrany Kacper Szotowicz. Drugie miejsce w zawodach zajęła drużyna SK Hranice, a trzecie gospodarze z FC Hlucin.

Był to drugi start rybniczan w Pucharze Starosty Miasta Hlucin – przed rokiem uplasowali się na miejscu czwartym. Były to również ostatnie zawody drużyny U11 RKP ROW w tym sezonie. Teraz chłopców czeka miesięczna przerwa wakacyjna, a już od połowy lipca zaczynają oni przygotowania do nowego sezonu, w którym przechodzą z kategorii Orlików do Młodzików.

Kadrę drużyny w Hlucinie tworzyli: Gabriel Węgrzyn, Karol Salamon – Marcin Kosiorowski (kapitan), Mateusz Ćwiek, Kacper Myrta, Olaf Sobik, Kacper Szotowicz, Paweł Raczyński, Tomasz Misiło oraz Kamil Rutowicz, Szymon Chwołka, Piotr Salamon, Michał Zdunowski, Szymon Dudek.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0