Regaty w zimowej scenerii

2009-10-21, Autor:
Nad Zalewem Rybnickim odbyły się ostatnie regaty w tym roku.

W zimowej scenerii odbyły się regaty kończące zmagania żeglarzy w młodzieżowych klasach sportowych: Optimist, Cadet, Europa, Laser Radial i Laser 4.7 o Puchar Rybnika – Interpuchar, a także w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w klasie Laser 4.7.

Frekwencja zapowiadała się rekordowo, ale krótko przed zawodami pogoda „wykręciła” strasznego psikusa (około 0 st. z opadami śniegu, widoczność na jeziorze około 50 m). Mimo wszystko najbardziej zdeterminowani przyjechali do Rybnika i w stawce 87 łodzi z 5 państw stawili się na starcie na ciepłych wodach rybnickiego zalewu.

Udało rozegrać się trzy wyścigi pierwszego dnia regat, a dwa następne przy usilnych staraniach Komisji Sędziowskiej odbyły się bez wyścigów.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików dwa medale zdobyli zawodnicy TS Kuźnia Rybnik. Złoty medal wywalczyła Julia Stefaniak, a brązowy Cezary Herbeć

W regatach rewelacyjnie żeglował Wojciech Bartoniek, który wygrał wszystkie wyścigi i uplasował się przed klubowym kolegą Cyprianem Błaszczykiem w Optimiście.

W Cadecie na podium stanęły dwie załogi rybnickie: Winecki Rafał – Sobik Szymon na miejscu trzecim oraz Chrupek BartekKozubowicz Marcin na miejscu drugim.

Interpuchar to cykl regat (4 zawody) odbywających się w Czechach, Słowacji i Polsce. Ostatnia edycja przypada na październikowy Puchar Rybnika i tutaj jest finał tej rywalizacji.

Na podium także stanęli zawodnicy TS Kuźnia. W Optimiscie drugi był Cyprian Błaszczyk, trzecia Agnieszka Dubiel, natomiast w Laserze 4.7 wygrała Julia Stefaniak. Trzecie miejsce przypadło Annie Korczak Siwickiej.