RCSW podsumowało bardzo udany sezon

2015-07-26, Autor:
Rybnickie Centrum Sztuk Walki w sezonie 2014/2015 wzięło udział w 14 imprezach: dwunastu krajowych i dwóch międzynarodowych.

Najważniejszym wydarzeniem minionego sezonu dla RCSW był udział Łukasza Kubiaka w mistrzostwach świata taekwon-do we włoskim Jesolo.

Lista sukcesów RCSW w sezonie 2014/2015:

Udział zawodników RCSW w mistrzostwach Polski nowoczesnych sztuk walki – wystartowało 22 zawodników, którzy zdobyli 38 medali: złoto – 13, srebro – 16, brąz – 9. Ponadto zawodnicy RCSW otrzymali wyróżnienia:
- najlepsi technicy BEST TECHNIQUAL w kat. Senior – Łukasz Kubiak,
- Szymon Dwojakowski w tej kategorii zdobył 2 złote medale, co dało mu wysokie II miejsce,
- najlepsi w walkach BEST FIGHTER w kat. Junior – Marek Kurowski,
- najlepsi w walkach BEST FIGHTER w kat. Senior – Dawid Krajewski.

Złoty medal i tytuł mistrza Polski wywalczyli w różnych konkurencjach [SSF (softy), SCF (walki w stójce), BST (rozbicia), TK (kata tradycyjne)]: Łukasz Kubiak x3, Dominika Filec x2, Dawid Krajewski x2, Szymon Dwojakowski x2, Paweł Olszak 1, Ola Pakuła 1, Marek Kurowski 1, Adrian Sendecki 1.

Udział zawodników RCSW w mistrzostwach Polski oriental rules. Tytuł mistrza Polski i złoty medal zdobyli: w kategorii 57 kg Łukasz Kubiak, w kategorii 54 kg juniorka Dominika Filec. Brązowe medale mistrzostw Polski wywalczyli Marek Kurowski (senior, 81 kg) i Daniel Sosna (junior, 75 kg). Ponadto Dominika Filec otrzymała puchar dla najlepszej juniorki turnieju.

Udział zawodników RCSW w Pucharze Europy „Wako European Cup”. 7 zawodników zdobyło 8 medali: 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe oraz 2 puchary (złoto: Daniel Krajewski – K-1, senior – 75 kg ; Dominika Filec - K-1, juniorka –60 kg oraz brąz: Daniel Krajewski – Light Contact, senior – 74 kg; Dominika Filec – Light Contact, Juniorka – 57 kg).

Udział zawodniczek RCSW w XXII Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. W zawodach wzięło udział 5 zawodniczek, które wywalczyły 2 brązowe medale: Nikola Wita – w kat. Układy Formalne CUP oraz Aleksandra Pakuła – w kat. Walki -42kg.

Udział zawodniczki RCSW w mistrzostwach Polski juniorów w TKD. Wystartowała Dominika Filec, której udało się zdobyć dwa brązowe medale: jeden w technikach specjalnych, a drugi w układach CUP.

Udział zawodników w mistrzostwach Polski muay thai. RCSW reprezentowało 4 zawodników, którzy zdobyli 3 medale: 2 złote, 1 brązowy oraz 2 puchary: Łukasz Kubiak za najlepsze WAI KHRU (demonstracja respektu i wdzięczności ucznia wobec nauczyciela oraz oddanie szacunku nauczycielom, przeciwnikowi, widzom w formie tańca) oraz Dominika Filec dla najlepszej zawodniczki turnieju. Tytuł mistrza Polski muay thai zdobyli: Łukasz Kubiak i Dominika Filec.

Łącznie w sezonie 2014/2015 reprezentanci RCSW wywalczyli 35 złotych medali, 36 srebrnych i 54 brązowe.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0