RALK: Nadrobili zaległości

2008-12-10, Autor:
W sobotę Rybnicka Amatorska Liga Koszykówki nadrobiła zaległości.

W spotkaniu z trzeciej kolejki zmierzyły się drużyny Leśna PerłaDo ostatniej kropli... . Radlińska drużyna objęła w pierwszej kwarcie wysokie prowadzenie pozwalając drużynie rybnickiej zdobyć tylko 5 punktów. W drugiej części gry powiększają przewagę o kolejnych pięć punktów i prowadzenie po pierwszej połowie jest tak duże, że uspokaja to zawodników do tego stopnia, że trzecią kwartę grają ospale i bez pomysłu. Natomiast przeciwnik ożywia się i zaczyna zmniejszać straty. Trzynaście punktów więcej w tej części gry, to jednak za mało dla osiągnięcia końcowego sukcesu. W ostatniej odsłonie gra wyrównuje się i po remisie końcowe zwycięstwo odnosi Leśna Perła.

Niedzielne pojedynki rozpoczęły się od spotkania Kulturalnego Klubu z AKS Tygodnik Rybnicki. W pierwszej odsłonie zapowiadała się niespodzianka. Po wyrównanej grze, w której bardzo aktywną rolę odegrali z jednej strony Adam Rener, Rafał Schinske i Przemysław Bednarek, z drugiej zaś Łukasz Stokłosa i Sebastian Strzelecki, na tablicy wyników widniał remis. Jednakże tylko dziesięć minut zawodnicy z AKS-u stawiali opór liderowi tabeli. Kolejne części meczu kończyły się już zdecydowanym prowadzeniem „kulturalnych”, którzy pierwszą rundę rozgrywek zakończyli kompletem zwycięstw.

Ciekawy mecz rozegrały drużyny WSHE-ChrobryLeśna Perła. Rozpoczęło się zgodnie z planem. Prowadzenie objęła druga w tabeli drużyna jastrzębsko – wodzisławska. Jednakże grający z dużą determinacją i zaangażowaniem  radlinianie (ze Świerklan, Pawłowic, Żor i Rybnika), już od początku drugiej części gry zaczęli odrabiać straty doganiając rywali, a następnie obejmując prowadzenie. Kolejne kwarty to zdecydowana gra Leśnej Perły i brak pomysłu na grę ich rywali, co w efekcie przynosi im dziewiętnastopunktowe zwycięstwo.

Takiego spotkania już dawno w RALK-u nie oglądaliśmy. Nic nie zapowiadało takich emocji przed meczem AntidotumBezimiennymi, szczególnie, że zajmujący siódme miejsce Bezimienni musieli znów grać bez dwóch najwyższych graczy. Przewaga wzrostu nie była jednak atutem gliwiczan w tym meczu. Rybniczanie przeciwstawili się rywalom przede wszystkim dużym zaangażowaniem i sercem do gry. Wynik przez cały mecz oscylował w okolicach remisu. Jedenaście sekund przed końcem spotkania rybniczanie wyprowadzali piłkę z autu i wszystko zmierzało do dogrywki. Niestety dla Bezimiennych na pięć sekund przed końcem gliwiczanie przejmują piłkę i w ostatniej sekundzie uzyskują zwycięskie dwa punkty.

Po tak emocjonującym spotkaniu, kolejny mecz nie mógł nikogo zachwycić. Drużyna ARX już po pierwszej kwarcie prowadziła 22 punktami, a w kolejnych kwartach przewagę tę jeszcze powiększała, by po nudnym i jednostronnym meczu zwyciężyć 127:48.

Również ostatni niedzielny pojedynek nie przyniósł szczególnych emocji sportowych. Prowadzący od początku meczu zespół Do ostatniej kropli... przez cały czas kontrolował wydarzenia na parkiecie i odniósł przekonywujące zwycięstwo nad drużyną SKOK-u z Czerwionki.

Leśna Perła – Do ostatniej kropli... 64:55 (22:5, 14:9, 10:23, 18:18)

Perła:P.Sajdyk-24, Ł.Kamiński-15, K.Franczuk-12, M.Master-10 Do ostaniej: J.Marciniak-22, J.Muras-11, R.Kudzia-8, B.Polnik-7.

Kulturalny Klub – AKS Tygodnik Rybnicki 99:62 (25:25, 28:16, 18:8, 28:13)

KK: A.Rener-25, R.Schinske-21, P.Bednarek-18, D.Atłachowicz-15

AKS: Ł.Stokłosa-25, M.Przybyłek-11, Ł.Kasprzyk-9, S.Strzelecki-7.

WSHE-Chrobry – Leśna Perła 65:84 (24:15, 11:23, 16:26, 14:20)

WSHE: K.Harlak-25, R.Kozielski-15, K.Janiszewski i D.Janiszewski po 8

Perła K.Franczuk-26, P.Sajdyk-22, M.Łuczak-14, Ł.Kamiński-13.

Antidotum Rybnik – Bezimienni Rybnik 75:73 (23:26, 21:18, 18:10, 13:19)

Antidotum: M.Mandowski-40, H.Wendzel-11, M.Reszkiewicz i J.Majewski po 7

Bezimienni: R.Grzybek-23, A.Wiwatowski-18, G.Marciniak-17, K.Gajos-15.

Youngers Team Rybnik – ARX Rybnik 48:127 (10:32, 13:24, 14:30, 11:41)

Youngers: K.Żelakiewicz-26, D.Kaczmarczyk-9, B.Kuczera-8, R.Rychlewski i M.Jakubiak po 2

ARX: Ł.Gawron i D.Prus po 27, J.Chołuj-25, M.Grzonka-22.

SKOK Ziemi Rybnickiej – Do ostatniej kropli... 65:112 (18:25, 18:29, 7:34, 22:24)

SKOK: B.Majewski-20, B.Gliński-19, P.Patoła-15, Ł.Hanak-6

Do ostaniej: B.Polnik-31, J.Marciniak-30, K.Pogorzelczyk-20, M.Soppa-17.