RALK: inni Bezimienni

2009-10-27, Autor:
Trzecią serię spotkań rozegrała Rybnicka Amatorska Liga Koszykówki.

W trzeciej kolejce Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki zanotowaliśmy lekkie przesunięcia w środkowej części tabeli. Dwie drużyny z czołówki zanotowały porażki, dwie z końcowej części wygrały pierwsze swe mecze, a ubiegłoroczny zdobywca trzeciego miejsca pauzował i został nieco w tyle, nie zmieniając liczby zgromadzonych punktów.

Jako pierwsi, w tym razem rozgrywanej w godzinach popołudniowych kolejce, wyszli na parkiet zawodnicy AKS Tygodnik RybnickiDo ostatniej kropli.... Ubiegłoroczni triumfatorzy RALK bez większych trudności rozprawili się z drużyną z Leszczyn, która tylko w drugiej kwarcie stawiła nieco większy opór rywalowi. Podobnie, biorąc pod uwagę dominację jednej drużyny nad drugą, przebiegał mecz wicemistrzów jedenastej edycji RALK z siódmą drużyną tych rozgrywek. Choć Bezimienni to już nieco inna drużyna, to nie udało jej się skutecznie stawić czoła wodzisławianom. Wyraźna przewaga w każdej kwarcie pozwoliła zespołowi AHE odnieść zdecydowane zwycięstwo. W trzecim pojedynku niedzieli wszystko wydawało się do przewidzenia. Drużyna z Rybnika miała na swoim koncie dwie wygrane, zaś gracze z Radlina również dwie, ale porażki. Rybniczanom wydawało się, że to po ich stronie będzie zwycięstwo. Jednakże uzyskaną od początku meczu niewielką przewagę, Leśna Perła systematycznie, choć powoli, powiększała w każdej kwarcie, co w rezultacie przyniosło dziewiętnastopunktowy sukces.

Nieco dziwnie wyglądał pojedynek ARX Rybnik z Browarami Żory. Po dość wyrównanej pierwszej kwarcie, w drugiej żorzanie rzucają tylko 6 pkt., co skutkuje dwudziestoczteropunktowym prowadzeniem rybniczan po pierwszej połowie. Trzecia kwarta przebiega spokojnie, choć ARX powiększa nieco przewagę. Niestety w czwartej kwarcie przez prawie siedem minut drużyna z Żor nie uzyskuje żadnego punktu, a w końcówce meczu jedynym zawodnikiem, który cztery razy trafia do rybnickiego kosza jest Sylwester Sałek. W tej części gry rybniczanie uzyskują 37 pkt. Gromiąc Browary sześćdziesięcioma dwoma punktami.

Gdyby ostatni mecz kolejki odbywał się dzień wcześniej, to byłaby godzina 21.oo. Tak późna pora pewnie miała wpływ na dyspozycję przynajmniej niektórych zawodników. Choć występujący po raz pierwszy po kontuzji jeszcze w tamtym sezonie Bartosz Majewski ze skoku, przejawiał dużą ochotę do gry, co udzieliło się również innym zawodnikom SKOK-u. Tylko w trzeciej kwarcie rywale z Rybnika stawili opór koszykarzom z Czerwionki, wygrywając ją ośmioma punktami. Pozostałe trzy kwarty zdecydowanie, jak cały mecz wygrał SKOK Ziemi Rybnickiej.

Za tydzień RALK pauzuje, a kolejne mecze w niedzielę 08 listopada.

AKS Tygodnik Rybnicki – Do ostatniej kropli... 62:107 (14:26, 19:22, 17:28, 12:31)

AKS: Ł.Kasprzyk-20, P.Majewski-9, A.Furmanek-8, Ł.Stokłosa-7

Do...: J.Marciniak i B.Polnik po 30, K.Fojcik-18, J.Muras-10.

AHE Wodzisław Śl. – Bezimienni Rybnik 99:48 (24:16, 29:13, 26:11, 20:8)

AHE: K.Kruczek-24, D.Janiszewski-19,A.Góra-14, J.Cuber-9

BR: A.Wiwatowski-18 B.Torebko-10, P.Małecki-8, G.Marciniak-5.

Butimex Inkognito Basket – Leśna Perła Radlin 46:65 (11:15, 12:20, 9:15, 14:15)

Butimex: P.Grzelczak i M.Jakubiak po 11, A.Warchał-9, P.Mrugalski-7

Perła: S.Binias-20 K.Franczuk-15, L.Uryga-9, Ł.Kamiński-8.

ARX Rybnik – Browary Żory 111:49 (20:16, 26:6, 28:19, 37:8)