RALK: Faworyci kontrolowali grę

2008-11-17, Autor:
W szóstej kolejce rozgrywek Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki znów zwyciężali faworyci.

Jako pierwsi na parkiecie stanęli koszykarze z Czerwionki i Radlina. W pierwszej kwarcie Leśna Perła objęła stanowcze prowadzenie, co nieco uśpiło drużynę i przegrała ona drugą kwartę. Ale to wszystko, na co było stać zespół SKOK-u. Wysoka wygrana w trzeciej kwarcie i wygranie również czwartej dało bardzo wysokie zwycięstwo drużynie z Radlina.

Jako drudzy zmierzyli się liderzy tabeli z ostatnią drużyną rozgrywek. Kulturalny Klub, który chyba ma już za sobą kryzys kadrowy, od początku zdobył przewagę i przez cały mecz ją powiększał, by w rezultacie odnieść czterdziestotrzypunktowe zwycięstwo. Na podkreślenie zasługuje fakt, że Kulturalni byli na tyle kulturalni, że w całym meczu popełnili tylko cztery przewinienia osobiste.

Nieciekawy pojedynek stoczyły ze sobą drużyny AKS Tygodnik Rybnicki i Antidotum Rybnik. Po bardzo wyrównanej walce w pierwszej kwarcie drugą wyraźnie wygrali koszykarze z Gliwic (Antidotum), którzy w następnych odsłonach bezapelacyjnie kontrolowali grę dodając jeszcze kilkanaście punktów przewagi. W efekcie po czterdziestu minutach gry na tablicy widniał wynik 54:77.

Gdy na parkiecie pojawiły się drużyny Do ostatniej kropli i WSHE-Chrobry, nielicznie w tym czasie zgromadzeni kibice liczyli na ciekawy pojedynek. Jastrzębsko-wodzisławski team osłabiony brakiem króla strzelców ligi z jednej strony oraz rybniczanie bez R.Pietrasika i J.Murasa, stworzyli niezłe widowisko. W pierwszej połowie meczu górowali wiceliderzy tabeli, którzy na przerwę schodzili z piętnastopunktową przewagą. W drugiej połowie gra się bardzo wyrównała. Remis w trzeciej i jednopunktowe zwycięstwo w czwartej kwarcie dało pewne i zasłużone zwycięstwo drużynie WSHE-Chrobry.

Piąty pojedynek nie zapowiadał emocji, jakie mieli przeżyć przede wszystkim sympatycy drużyny Bezimiennych, którzy w kilkunastoosobowej grupie zasiedli na trybunach. Mecz rozpoczął się od szybkich akcji z obu stron. W tym okresie nieco więcej błędów popełnili gracze ARX. Bezimienni dobrze zagrali w obronie i przy niezłej skuteczności rzutowej objęli czteropunktowe prowadzenie po pierwszej kwarcie. Drugą kwartę rozpoczął R.Grzybek od rzutu za trzy punkty, ale potem rywale przeprowadzili kilka składnych akcji i zaczęli odrabiać straty. Trwało to jednak krótko i grająca z dużą determinacją drużyna Bezimiennych znów powiększyła przewagę, a na przerwę schodziła z dziesięciopunktową zdobyczą. Po przerwie stało się to, o czym sympatycy zespołu Bezimiennych już wiedzą. Od jakiegoś czasu drużyna gra w trzecie kwarcie bardzo słabo. Tym razem było podobnie. Po naradzie w szatni podopieczni Czesława Grzonki zagrali bardziej zdecydowanie i potrzeba im było kilku minut by odrobić straty. W szóstej minucie trzeciej kwarty po raz pierwszy w tym meczu objęli prowadzenie. Potem nastąpił kilkuminutowy okres gry „kosz za kosz”, a po trzeciej kwarcie ARX prowadził jednym punktem. Nie zmienił się też obraz gry w czwartej kwarcie. Słabsi w obronie i mało skuteczni szczególnie w rzutach wolnych (11 niecelnych) Bezimienni przegrali czwartą kwartę i cały mecz.

Leśna Perła Radlin – SKOK Ziemi Rybnickiej 109:67 (27:12,15:17, 38:10, 29:28)

Perła: P.Sajdyk-41, K.Franczuk-32, M.Łuczak-13, Ł.Kamiński-8

SKOK: B.Gliński-22, B.Majewski-20, A.Szymura-15, Ł.Hanak-8.

Kulturalny Klub R-k – Youngers Team R-k 110:67 (28:18, 23:19, 24:20, 35:10)

KK: D.Atłachowicz-27, R.Schinske-25, P.Bednarek-19, A.Rener-14

Youngers: D.Kaczmarczyk-25, A.Ziółkowski-14, M.Jakubiak-13, R.Rychlewski-7.

AKS Tygodnik Rybnicki – Antidotum Rybnik 54:77 (15:16, 5:15, 17:25, 17:21)

AKS: Ł.Stokłosa-16, S.Strzelecki-10, M.Przybyłek-9, Ł.Żyła i M.Jarmundowicz po 6

Antidotum: M.Mandowski-34, D.Dudek-14, R.Janik, M.Reszkiewicz i M.Szpala po 9.

Do ostatniej kropli... – WSHE-Chrobry 69:85 (10:18, 16:23,22:22, 21:22)

Do ostatniej...: B.Polnik-19, J.Marciniak-17, M.Bober-15, R.Kudzia i M.Kaczmarek po 6.