Puchar Polski w futsalu: TS ROW Rybnik awansował po dogrywce

2024-02-26, Autor:

Piłkarki TS ROW Rybnik wygrały po dogrywce z FC Silesia Box Siemianowice Śląskie i awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Występująca w I lidze futsalu FC Silesia Box Siemianowice Śląskie postawiła się rybnickim piłkarkom w 1/8 finału Pucharu Polski.

Kibice zgromadzeni w hali w Siemianowicach Śląskich zobaczyli bardzo dobre widowisko, w które lepiej weszły gospodynie. W 3. minucie silny strzał na bramkę ROW-u oddała Paulina Załęcka. Piłka otarła się jeszcze o Katarzynę Rozmus i wpadła do siatki. Chwilę później rybniczanki wyrównały po trafieniu Magdaleny Łuczak.

Po zmianie stron TS ROW wyszedł na prowadzenie dzięki bramce strzelonej przez Martinę Bulavovą. FC Silesia Box wyrównała po golu Pauliny Załęckiej.

Rybniczanki ponownie prowadziły w 35. minucie. Pomogła im Marlena Konieczna, która po niefortunnej interwencji skierowała piłkę do własnej siatki. Gospodynie zdołały odpowiedzieć golem Joanny Kęsoń. Po regulaminowym czasie gry był remis 3:3.

W dogrywce kibice zobaczyli już tylko jedną bramkę. Jej autorką była Agata Sobkowicz. Dzięki temu trafieniu TS ROW wygrał 4:3 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski w futsalu.

Pozostałe mecze 1/8 finału PP zostaną rozegrane w dniach 2-3 marca.

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 0