Puchar Polski kobiet w futsalu: hat-trick Agaty Sobkowicz w Gorzowie. TS ROW Rybnik w kolejnej rundzie

2023-01-29, Autor:

W 1/16 finału Pucharu Polski w futsalu piłkarki TS ROW Rybnik wygrały na wyjeździe z Ladies Soccer Team Gorzów Wlkp.

Bez trener Magdaleny Łuczak (obowiązki w szkole) oraz dwóch zawodniczek z podstawowego składu piłkarki TS ROW Rybnik wybrały się do Gorzowa na mecz 1/16 finału futsalowego Pucharu Polski.

Drugi rok z rzędu rybnickie piłkarki mają pecha i trafiają na tym samym etapie rozgrywek na najdalszy z możliwych wyjazdów.

Pomimo osłabień to TS ROW był faworytem w starciu z mistrzem województwa lubuskiego.

Pierwsza połowa to przewaga rybniczanek, ale to miejscowe wyszły na prowadzenie w 16. minucie. Pomimo tego „Frelki” nadal kontrolowały grę i w efekcie na przerwę schodziły z remisem, po bramce Petry Zdechovanovej.

Po przerwie sygnał do ataku dała Agata Sobkowicz, która dwukrotnie w 26. minucie trafiła do siatki gorzowianek. Pełniąca obowiązki trenerki Sobkowicz kolejny raz zdobyła gola w 28. minucie, wyprowadzając TS ROW na 3-bramkowe prowadzenie. W końcówce na parkiecie więcej przebywała młodzież i miejscowe na otarcie łez zdobyły bramkę na 2:4.

Ponownie w meczu zobaczyliśmy młode rybniczanki z rocznika 2007, Blankę Cyganek i Dominikę Krakówkę, dla których każde minuty w meczu o stawkę są niebywale cenne.

Rybniczanki są już w gronie 16 najlepszych zespołów w Polsce i czekają na czwartkowe losowanie kolejnej rundy PP.