Puchar nie dla nas

2008-03-15, Autor:
W Pucharze Polski Sure Shot koszykarki UTEX-u ROW Rybnik przegrały już w pierwszym meczu i pożegnały się z szansami na zwycięstwo.

Rybnickie koszykarki podczas

gali rozdania nagród

Człowiek Roku Rybnik.com.pl.

W kategorii "Sport" zwyciężył

trener Mirosław Orczyk.

Puchar Polski Sure Shot rozgrywany jest od wczoraj na parkietach Jaworzna i Krakowa. W ćwierćfinale koszykarki UTEX-u ROW zmierzyły się z liderem Ford Germaz Ekstraklasy – Lotosem PKO BP Gdynia. Po raz kolejny w  tym sezonie górą okazały się gdynianki. Co prawda podopieczne Mirosława Orczyka dzielnie walczyły przez pierwsze 20 minut, ale w drugiej połowie dominowały już zawodniczki z Pomorza, które zwyciężyły 78:56. Najskuteczniejszą koszykarką meczu była Hollie Merideth, która rzuciła 20 punktów.

W jutrzejszym meczu półfinałowym przeciwnikiem Lotosu PKO BP Gdynia będzie KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski, który wygrał wczoraj z Kadusem Bydgoszcz 97:74. Drugą parę półfinałową stworzyły CCC PolkowiceWisła Can Pack Kraków, które pokonały odpowiednio Cukierki Odrę Brzeg 66:49 i Energę Toruń 73:71. Finałowy mecz zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 16:15 w Krakowie.

Wyniki ćwierćfinałów:

Lotos PKO BP – UTEX ROW Rybnik 78:56 (20:21, 17:13, 22:14, 19:8)

Lotos: Marta Jujka 16, Anna Breitreiner 11, Magdalena Leciejewska 11, Alana Beard 9, Dominique Canty 7, Jekaterina Snicyna 7, Slobodanka Maksimovic 7, Natalia Waligórska 5, Patrycja Gulak 3, Ganna Zarytska 2.

ROW: Hollie Merideth 20, Marquetta Dickens 14, Nikita Bell 7, Joanna Górzyńska-Szymczak 5, Edyta Błaszczak 5, Olena Proszczenko 3, Karolina Stanek 2, Małgorzata Chomicka 0, Barbara Głocka 0, Sonia Moszkowicz 0, Magdalena Skorek 0, Natalia Przekop 0.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - Kadus Bydgoszcz 97:74 (22:19, 30:15, 27:15, 18:25)

CCC Polkowice - Cukierki Odra Brzeg 66:49 (23:9, 12:20, 18:10, 13:10)

Wisła Can Pack - Energa Toruń 73:71 (21:20, 16:17, 15:18, 21:16)