Piknik w Rogowie

2006-05-21, Autor:
Piłkarze Energetyka nie chcieli psuć „Dnia Sportu” w Rogowie i przegrali na odnowionym stadionie Przyszłości 1:2.

Zanim doszło do spotkania Energetyka z Przyszłością odbyła się uroczystość poświęcenia nowych trybun stadionu w Rogowie. Dzięki darmowemu wejściu skromny, ale ładnie wyglądający obiekt wypełnił się po brzegi. W takiej atmosferze gospodarze nie mogli pozwolić sobie na porażkę, a piłkarze Energetyka nie chcieli popsuć fety towarzyszącej przebudowie stadionu. Po przeciętnym spotkaniu Przyszłość wygrała 2:1.

Mecz rozpoczął się od szybko strzelonego gola przez gospodarzy. W zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym najwięcej przytomności zachował Kowalczyk i wepchnął piłkę do siatki. Chwilę później znakomitą szansę na wyrównanie zmarnował Reclik. W sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił prosto w Tomalę. Pod koniec pierwszej połowy groźnie uderzył Szewieczek. Piłkę spod poprzeczki wyciągnął Tomala.

Po tek akcji rybniczanie stracili pierwszego gola.Druga bramka dla Przyszłości padła w 60 minucie. Ponownie po rzucie rożnym gola zdobył Kowalczyk. W 77 minucie piłkę w siatce umieścił Kostecki. Rybniczanin był niestety na spalonym. W samej końcówce Energetyk zdobył honorową bramkę. Po dośrodkowaniu Matochniejczuka z lewej strony strzałem głową gola zdobył Szewieczek.

Na stadionie w Rogowie pojawiło się kilkudziesięciu kibiców ROW Rybnik.

Przyszłość Rogów - Energetyk ROW Rybnik 2:1 (1:0)

Bramki: dla Energetyka: Szewieczek (89), dla Przyszłości: Kowalczyk – dwie (6, 60).

Żółte kartki: dla Energetyka Jaśkiewicz (83) i Kacprzak (90).

Energetyk ROW Rybnik: Skrocki - Kacprzak, Sitko, Piekarczyk, Potera (66 min. - Jaśkiewicz) – Kuś (69 min. - Matochniejczuk), Reclik, Kostecki, Nowak - Szewieczek, Piełka (62 min. - Wodecki).

Przyszłość Rogów: Tomala – Procek, Sander, Malcher, Pokorny - Kolisz; Pawłowski; Kuś (46 min. – Procek); Pluta, Krótki (90 min. – Swoboda) – Prusek Kowalczyk