Przestrzelony karny

2007-10-21, Autor:
XIII kolejka IV ligi piłkarskiej okazała się pechowa dla piłkarzy Energetyka ROW. Rybniczanie po raz drugi w tym sezonie stracili punkty. Tym razem zremisowali z LKS-em Czaniec 1:1.

W meczu z LKS-em Roland

Buchała nie strzelił gola. W tle

obrońca Adam Procek.

Mecz w Czańcu mógł potoczyć się inaczej, gdyby w pierwszych minutach rzut karny wykorzystał Marek Kubisz. Niestety napastnik Energetyka ROW strzelił z 11 metrów nad bramką gospodarzy. Chwilę później na listę strzelców mógł wpisać się Roland Buchała, ale z kilku metrów uderzył prosto w bramkarza. Zmarnowane sytuacje szybko się zemściły. W 18 minucie rybniczanie stracili trzeciego gola w tym sezonie. Tym samym Michał Buchalik przerwał doskonałą passę 773 minut bez straty gola. Po stracie gola rybniczanie próbowali wyrównać. Udało się to w 29 minucie. Na listę strzelców wpisał się Tomasz Kuś. Niestety pomimo przewagi w dalszej części meczu nie padły już żadne bramki i Energetyk ROW zremisował z LKS-em 1:1.

W pozostałych meczach warto zwrócić uwagę na pierwszą porażkę Beskidu. Piłkarze ze Skoczowa przegrali u siebie z BKS-em 0:1. Jak burza idzie Pniówek Pawlowice, który tym razem wygrał na trudnym terenie Skałki Żabnicy. Pawłowiczanie tracą do Energetyka ROW już tylko jeden punkt.

LKS Czaniec - Energetyk ROW Rybnik 1:1 (1:1)

Bramki: 18 min. Hałat - 1:0, 29 min. Kuś - 1:1.

ROW: Buchalik - Pacholski (55' Mitura), Nowak, Reclik, Procek - Dzięgielowski, Jary, Kostecki, Kuś (78; Bogdan) - Buchała, Kubisz (85' Piełka).

Czaniec: Chmiel - Żak, Stokłosa, Szlagor, Balonek - Majdak, Hałat (84' Mokwa), Bączek, Płonka (58' Błasiak) - Kliś Artur (65' Kliś Adrian), Drebszok (46' Dyra).

Żółte kartki: Procek (ROW) - Bączek, Drebszok, Balonek, Kliś Adrian, Chmiel (Czaniec).