Przed nami runda play-off

2008-03-29, Autor:
31 marca rusza pierwsza runda play-off ALS, w której drużyny będą grać do dwóch zwycięstw. W tym etapie nie zagrają drużyny, które zajęły VII miejsca w II ligach.

Amatorska Liga Siatkówki

Pod patronatem TS VOLLEY Rybnik

Wyniki na dzień 26 marca 2008 - 24 termin - czas na fazę play-off

I liga     grupa A

19.03   środa 19.30
Lasel - Beer Team Rybnik 3:1 Soraya - Tomex Brenna

Mecz toczony w bardzo świątecznej atmosferze… Zawodnicy obu ekip bardziej myśleli już o malowaniu jajek niż o grze, co spowodowało dużą ilość błędów po obu stronach siatki… Najdziwniejsza była końcówka pierwszego seta: Soraya prowadziła już (po bardzo nerwowej grze Beer Teamu) 24-20. Wtedy Beer zaczyna walczyć i wychodzi na prowadzenie 24-25, by następnie własnymi błędami przegrać tego seta... na szczególne słowa uznania zasłużył dzisiaj Kuba - podstawowy atakujący Beerów - kończył wszystko! Natomiast po stronie Sorayi zawodnik z nr 1, miał perfekcyjne przyjęcie zagrywki przez cztery sety, mimo, że był cały czas obstrzeliwany...  Sędzia Andrzej Szruba ocena 5. (a)

20.03            czwartek 19.00
Top Ten Rybnik 2:3 Pizzeria Kiler

Top Ten nie wykorzystał szansy na awans do pierwszej ósemki ligi. Po pierwszym secie już było wiadomo, że to Pizzeria zasłużyła na grę w gronie najlepszych drużyn ligi. Gospodarze zaczęli mocno spięci i pomimo efektownej czasami gry pozwolili sobie narzucić styl gry przeciwnika, który na początku seta zbudował sobie czteropunktową przewagę i kontrolował ją do stanu 17:13. Top Ten doszedł na 16:17 i rozpoczął się festiwal błędów, co zaowocowało wysoko przegranym setem. I po kalkulacjach... Kolejne trzy sety pełne walki, ale już bez emocji, wiele spornych piłek - ale obie drużyny pokazały postawę fair play i prześcigały się w przyznawaniu do błędów. Widzowie rozgrzali się do czerwoności za sprawą końcówki piątego seta, w którym obie drużyny walczyły punkt za punkt (Top Ten miał cztery piłki meczowe!), ale lepsza okazała się Pizzeria Kiler wygrywając tie-breaka 22:20.  Sędzia Agnieszka Marchel ocena 5. (DF)

Rencar Piaski 2:3 Jar - Trans Fox Pszów

Gratulujemy FOX-om awansu do play-off! Spotkanie miało być zacięte i pełne walki no i chyba takie było. Foxom wystarczyło ugrać 2 sety no i dograli, ale pokrótce - 1 set mocny początek gospodarzy 11-6, potem błędy w odbiorze i dobry blok gości pozwalają zniwelować przewagę. Następnie punkt za punkt aż do stanu 22-22, goście skutecznie w kontrze i wygrywają partię. 2 set to w sumie powtórka pierwszego, końcówka zacięta i znów dla gości! W 3 secie chyba już zeszły z nas nerwy, gra nabrała tempa, dobrze w polu, skutecznie w ataku no i nie dajemy szans gościom, wygrywamy. 4 set to w dalszym ciągu spokojne gra po stronie Rencar-u i tak do końca. Tie - break niestety oddany bez gry... Ogólnie - Foxy, skutecznie w kontrze, dobra zagrywka, świetny blok, Rencar - zbyt nerwowo, fatalna gra w obronie 2 pierwszych setach, niemoc w ataku, za dużo błędów. W setach do -22, -23, 22, 23 i -13. Sędzia Marcin Gołąbek ocena 5. (RG)

Figo-Fago 0:3 Strzelec Gorzyczki

Mecz bez większych emocji i niespodzianek. Drużyna gości dość łatwo i szybko wygrała 3 - 0 choć znowu grała bez swego etatowego rozgrywającego. Tym razem bardzo dobrze na tej pozycji spisał się libero Strzelca. W setach do 23, 16 i 23. Sędzia Mirosław Garbaciak ocena 4. (RT)

18.03   wtorek 19.30
Żernica II Team 3:1 Geomost Wodzisław

Mecz w bardzo fajnej atmosferze, bardzo wyrównany, w dwóch ostatnich setach walka punkt za punkt, kończyła się grą na przewagi. Dziękujemy gościom za grę fair play. Sędzia Dyrszka Rajnard ocena 6. (SL)

19.03   środa 20.00
Wiarus Rydułtowy 3:1 Power Team Wilcza

Wilcza trochę nieoczekiwanie straciła bardzo cenne punkty… W setach do -19, 19, 23 i 25. Sędzia Marian Cegiełka ocena 5. (a)

Strzelec Gorzyczki 3:1 Żernica II Team

Granie dzień za dniem najwidoczniej służy drużynie gospodarzy. Dość długa rozgrzewka i czekanie na gości w końcowym efekcie opłaciły się. Mecz rozegrany w bardzo dobrej atmosferze i z zachowaniem postawy fair play. Strzelec z wyjątkiem drugiego seta cały czas kontrolował grę, natomiast ekipa gości (sześcioosobowa) miała problemy z ustawieniem się na boisku. Dużo walki, zaangażowania i sporo emocji można było zobaczyć z obu stron. W setach 25-20, 12-25, 25-19, 25-17.  Sędzia Stanisław Wujec ocena 4. (RT)

26.03   środa 20.00
Wiarus Rydułtowy 0:3 Żernica II Team

W ostatnim meczu tego etapu rozgrywek, Żernica bezlitośnie wykorzystała daną im szansę oraz gościnność Wiarusów i zagarnęła całą pulę… W setach do 16, 21 i 16. Sędzia Marian Cegiełka ocena 6. (a)

Dwunastka Rybnik 2:3 Silesia 2000 Rybnik

Takiego meczu nie było jeszcze w II lidze, uważam że poziomem nie ustępował meczom rozegranym w I lidze! Dwie drużyny toczyły zażarty pojedynek o każdy punkt o każdą piłkę! Oczami kibiców: Dech zamierał podczas gdy nasi zawodnicy wybraniali piłeczki, jak i również przeciwnicy, gdy rozgrywający rozrzucali piłeczki, wstrzymywaliśmy oddech w piersiach, a gdy drużyny kończyły ataki (głównie 12 Rybnik) oddychaliśmy z ulgą, a gdy był postawiony skuteczny blok robiliśmy falę meksykańską, i to jest piękno naszej amatorskiej ligi, że nie tylko zawodnicy potrafią się bawić lecz również kibice. Dziękujemy drużynom 12 Rybnik i Silesi 2000 za przepiękne widowisko i grę fair play. W setach 20-25, 22-25, 25-14, 25-15, 15-17. Sędzia Marek Holona ocena 6. (PP)

18.03   wtorek 18.00
Jedynka Jankowice 3:0 Kamień Rzędówka

Jedynka potwierdza dobra formę… W setach do 19, 22 i 24. Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 6. (a)

19.03   środa 18.00
Rafbol Żernica 2:3 Baterex Nędza

Kolejne zwycięstwo młodej ekipy z Nędzy… W setach do 19, 20, -21, -18 i -12. Sędzia Monika Pazuniak ocena 5. (a)