Przed nami półfinały

2008-03-20, Autor:
W Rybnickiej Amatorskiej Lidze Koszykówki rozegrano ćwierćfinały. Wiemy już, kto zagra o miejsca 1-4, a kto o 5-8

W miniony weekend jako pierwsi wyszli na parkiet koszykarze MNTR-u RybnikSKOK-u Ziemi Rybnickiej. W pierwszym meczu fazy play-off rybniczanie wygrali 115:57 i wydawało się, że w rewanżu reprezentanci SKOK-u nie mieli większych szans na odrobienie strat. Pierwsze trzy kwarty rzeczywiście przegrali wysoko. Czwarta kwarta zakończyła się jednopunktowym zwycięstwem MNTR-u. Za dwa tygodnie w pierwszym z dwóch meczów o miejsca 1-4 zagrają koszykarze z Rybnika.

W drugim meczu zmierzyły się drużyny z KnurowaARX z Rybnika. W pierwszym meczu podopieczni trenera Cz.Grzonki odnieśli dwudziestopunktowe zwycięstwo. Zespół z Knurowa najwyraźniej zmobilizowany chciał te straty odrobić. Ale gracze z ARX też mieli ochotę na zwycięstwo i przez pierwsze dwie kwarty kontrolowali wydarzenia na parkiecie, zdobywając w każdej z nich kilka punktów więcej od przeciwnika. Trzecia odsłona meczu należała już całkowicie do ARX i choć w czwartej knurowianie rzucili o 11 pkt. więcej od rybniczan, mecz zakończył się ich porażką.

Czterdzieści sześć punktów przewagi po pierwszym meczu mieli katowiczanie nad graczami z Wodzisławia. Na dodatek tych ostatnich zdziesiątkowały choroby i zawodnicy  WSHE przyjechali tylko w pięcioosobowym składzie. Przy bardzo sportowej postawie koszykarzy z Katowic mecz zakończył się ich szesnastopunktowym zwycięstwem.

I wreszcie najbardziej interesująco zapowiadający się mecz Primo ROW RybnikChrobrego Jastrzębie. Pierwszy mecz zakończył się dziesięciopunktowym zwycięstwem jastrzębian, można więc było założyć, że rewanż będzie bardzo interesujący. Tak też się stało. Od początku widać było ogromne zaangażowanie i determinację z jednej strony graczy Primo ROW w dążeniu do odrobienia strat, z drugiej zaś chęć utrzymania przewagi z pierwszego meczu drużyny Chrobrego Jastrzębie. Przedmeczowe założenia trochę lepiej zrealizowali koszykarze z Jastrzębia. Pierwszą kwartę wygrali dziesięcioma punktami, w drugiej dołożyli jeszcze dwa i pierwsza połowa meczu zakończyła się ich zwycięstwem 54:42. Wydawać by się mogło, że właściwie rywalizacja jest już rozstrzygnięta. Ale w drugiej połowie meczu rybniczanie zaczęli odrabiać straty i po kolejnej kwarcie ich strata wynosiła już tylko cztery punkty. Na początku czwartej części meczu rybniczanie zbliżyli się do przeciwnika na dwa punkty, ale to było wszystko, na co ich było stać w niedzielę. Chrobry zdobył w czwartej kwarcie o dwa punkty więcej od przeciwnika i wygrał mecz sześciopunktową przewagą.

SKOK Ziemi Rybnickiej – MNTR Rybnik 72:113 (17:30, 16:26, 14:31, 25:26)

SKOK: Ł.Kala-22, A.Furmanek-14, M.Łuczak-9, Ł.Hanak i Ł.Kasprzyk po 8

MNTR: P.Bednarek-29, K.Kaczmarczyk-24, A.Pukajło-19, T.Gołysz-18, J.Rduch-14.

Undertakers Knurów – ARX Rybnik 88:105 (15:20, 24:28, 19:38, 30:19)

Undertakers : Ł.Poręba-21, A.Wesołowski-18, P.Student-16, M.Kuca-12, Ł.Furmanek-9

ARX: M.Kras-32, M.Grzonka-23, J.Chołuj-16, Ł.Gawron-12, A.Kisiel-10.

Longman Boys Katowice – WSHE Wodzisław Śl. 103:87 (30:22, 22:24, 24:20, 27:21)

Longman : O.Cieślik-19, S.Kurdziel-17, M.Gruszka-16, P.Murcha-15, J.Koźmiński-14

WSHE K.Kruczek-45, J.Harlak-19, M.Sochan-12, D.Szuszkowski-11.

Primo ROW Rybnik – Chrobry Jastrzębie:  80 : 86 (20:30, 22:24, 26:18, 12:14)

Primo: J.Marciniak-30, B.Polnik-22, R.Pietrasik-10, R.Kudzia-8, W.Pierchała i J.Muras po 5

Chrobry: P.Jasiński-30, K.Harlak-29, R.Plamowski-12, S.Kicka-8, D.Janiszewski-5.