Przebudzenie ROW-u 1964 Rybnik w II połowie

2022-10-22, Autor:

W 12. kolejce śląskiej II grupy IV ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik wygrali na wyjeździe z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała 4:2, choć do przerwy przegrywali 0:2.

O pierwszej połowie wyjazdowego meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała piłkarze ROW-u 1964 Rybnik szybko chcieliby zapomnieć. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0.

Po zmianie stron sygnał do odrabiania strat dał Marek Krotofil, który strzelił bramkę kontaktową w 47. minucie. Ten sam zawodnik wyrównał w 60. minucie.

Rybniczan na prowadzenie w 8. minucie wyprowadził Mateusz Tomaszewski. Wynik na 4:2 ustalił w doliczonym czasie gry Jan Janik.

W następnej kolejce ROW 1964 Rybnik podejmie na stadionie przy ul. Gliwickiej lidera IV ligi, Polonię Łaziska Górne. Mecz odbędzie się w sobotę 29 października o godzinie 14:00.

Podbeskidzie II Bielsko-Biała - ROW 1964 Rybnik 2:4 (2:0)

Bramki: 32’, 36’ (k.) Abate – 47’, 60’ Krotofil, 87’ Tomaszewski, 90’ (k.) Janik

Skład ROW-u 1964: Barczyk - Papierok, Janik, Macha, Kolasa - Krotofil, Kondziołka, Mandrysz (90+2' Wiora), Warmiński (46' Piejak, 90+3' Piekorz), Cywka - Krakowczyk (77' Tomaszewski)

12. kolejka śląskiej II grupy IV ligi:

MKS Lędziny - LKS Bełk 2-6 GKS II Tychy - MRKS Czechowice-Dziedzice 3-3 Unia Racibórz - Unia Turza Śląska 4-3 Podbeskidzie II Bielsko-Biała - ROW 1964 Rybnik 2-4 Polonia Łaziska Górne - Gwarek Ornontowice 2-2 Drzewiarz Jasienica - Kuźnia Ustroń 1-2 Błyskawica Drogomyśl - Orzeł Łękawica 3-4 LKS Czaniec - Spójnia Landek 0-0

1. Polonia Łaziska Górne 12 25 7 4 1 18-8
2. Unia Turza Śląska 12 24 8 0 4 24-14
3. Gwarek Ornontowice 12 22 7 1 4 25-23
4. GKS II Tychy 12 20 5 5 2 22-17
5. MRKS Czechowice-Dziedzice 12 19 5 4 3 18-14
6. Orzeł Łękawica 12 17 5 2 5 21-22
7. LKS Bełk 12 17 4 5 3 23-19
8. Podbeskidzie II Bielsko-Biała 11 17 5 2 4 24-15