Prudel i Fijałek są już w fazie pucharowej MŚ

2013-07-03, Autor:
Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek wygrali drugi mecz w mistrzostwach świata w Starych Jabłonkach i awansowali do fazy pucharowej.

W swoim drugim grupowym spotkaniu Mariusz PrudelGrzegorz Fijałek zmierzyli się z chilijską parą Marco Grimalt i Esteban Grimalt. Polacy wygrali 2:0, jednak zwycięstwo nie przyszło im łatwo. W pierwszym secie wyrównany bój trwał aż do stanu 17:17. Wtedy błędy zaczęli popełniać Chilijczycy, dzięki czemu Prudel z Fijałkiem wyszli na prowadzenie 20:17. Po chwili było już 21:18 i Polacy mogli cieszyć się z wygranej w pierwszym secie.

W drugim secie chilijska para stawiała opór tylko do stanu 14:14. Wtedy koncertowo zagrali Polacy, a dwoma efektownymi blokami popisał się Prudel. To skutecznie podłamało Chilijczyków. Nasi reprezentanci spokojnie powiększali przewagę i wygrali seta 21:15, a cały mecz 2:0. Dzięki temu zwycięstwu Polacy awansowali już do fazy pucharowej.

W ostatnim meczu grupowym rywalami Prudla i Fijałka będą Australijczycy, Isaac Kapa i Chris McHugh.