zamknij

Wiadomości

Prokuratura: Agnieszka G. chciała zabić niemowlę dwukrotnie!

2020-05-25, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Kobieta, która wczoraj rano wyrzuciła z okna domu jednorodzinnego 11-miesięcznego niemowlaka, trafiła do szpitala psychiatrycznego w Rybniku. Prokuratura prowadzi czynności w kierunku usiłowania podwójnego zabójstwa maleństwa!

Reklama

AKTUALIZACJA (godz. 15.40):

Karina Spruś z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach informuje, że Agnieszka G. usłyszała dwa zarzuty usiłowania zabójstwa niemowlaka.

- Co do pierwszego czynu przyznała się, co do drugiego (ze wczoraj) nie pamięta jego przebiegu. Prokurator skierował do sądu wniosek o jej aresztowanie. Sąd ten wniosek uwzględnił i zastosował środek o charakterze izolacyjnym - mówi Karina Spruś.

Jak mówi nam dalej przedstawicielka prokuratury, początkowo postępowanie dotyczyło tylko wczorajszego zdarzenia. Do tego dołączono też materiały ze wcześniejszego postępowania. Dotyczy zdarzenia z 12 marca 2020 roku.

- Tego dnia Agnieszka G. z tym samym dzieckiem usiadła na torach i postanowiła popełnić samobójstwo - dodaje nasza rozmówczyni.

Maszyniście pociągu udało się w porę wyhamować maszynę, bo ta dopiero rozpoczynała jazdę.

Wiadomo, że Agnieszka G. była leczona psychiatrycznie między pierwszym a drugim usiłowaniem zabójstwa. Teraz grozi jej nawet dożywocie.

AKTUALIZACJA (godz. 14.52):

Joanna Smorczewska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach informuje, że śledztwo jest prowadzone w kierunku usiłowania zabójstwa dziecka.

- Mama dwójki dzieci Agnieszka G. poinformowała swojego męża, że wyrzuciła swojego 11-miesięcznego syna przez okno. Ojciec zareagował natychmiast, wezwał pogotowie ratunkowe - mówi Joanna Smorczewska.

Jak dodaje, całe szczęście, że niemowlak spadł na trawę, która zamortyzowała uderzenie o ziemię. 

- Przeprowadzone były oględziny na miejscu zdarzenia, poczyniono ustalenia wstepne. Agnieszka G. została zatrzymana. Z uwagi na jej stan zdrowia jest hospitalizowana. Dopiero po tym, jak lekarze zezwolną na dokonanie czynności procesowych, będzie możliwe przedstawienie jej zarzutów i przesłuchanie - słyszymy.

Prokuratura przyjmuje, że zdarzenie ma związek ze stanem zdrowia kobiety - prawdopodobnie depresją.

- Nic raczej tutaj nie może wchodzić w grę, z ustaleń wynika, że to normalna, prawidłowo funkcjonująca rodzina - mówi Joanna Smorczewska.

Śledczy nie ukrywają też, że na stan kobiety mogło się złożyć kilka sytuacji, w tym długotrwała izolacja związana z pandemią koronawirusa. To jednak będą musieli ocenić biegli.

Wcześniej pisaliśmy:

Śledczy przesłuchali już 34-letnią rybniczankę, która wczoraj z okna domu przy ul. Jansa wyrzuciła 11-miesięczne niemowlę. Prokuratura na razie nie podaje szczegółowych informacji na ten temat. Policja w Rybniku podaje natomiast, że kobieta została umieszczona w rybnickim szpitalu psychiatrycznym. 

Przypomnijmy, do dramatu doszło wczoraj rano. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn młoda kobieta wyrzuciła z okna pierwszego piętra domu prywatnego swojego 11-miesięcznego syna. Dziecko przeżyło upadek. Zostało przewiezione śmigłowcem LPR do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Jak mówi nam dzisiaj Wojciech Gumułka, rzecznik tego szpitala, dziecko jest poobijane. Doznało też złamania jednej nóżki.

- Jego stan jest stabilny. Nic nie zagraża zdrowiu i życiu niemowlaka – słyszymy.

W szoku są sąsiedzi mieszkający przy ul. Jansa. W rozmowie z nami podkreślali, że o rodzinie, gdzie doszło do dramatu nic złego nie mogą powiedzieć >>Matka wyrzuciła niemowlę z okna! (zdjęcia)<<

Oceń publikację: + 1 + 76 - 1 - 33

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (15):
 • ~cyd 2020-05-25 14:34:21

  A ja się pytam gdzie tu są dobre obyczaje? Gdzie to przesławne RODO? Mało ta pani i jej bliscy mają cierpienia i bólu? Gdzie takt? Gdzie porządne dziennikarstwo? To już nie przyjeżdża "jakiś" szanowny Budka z Trzaskowskim do Rybnika? Wielce oświecony europoseł Kohut happeningu pod bazyliką nie robi?
  Za chwilę wszystkie "sympatyki rybnika" i inne "artexy" rzucą się pod tym do gardeł i będą wam "punktować".
  O tempora o mores.

 • ~Kurt_Wallander 2020-05-25 14:43:13

  Czyżby depresja poporodowa, na którą nikt nie zwrócił wcześniej uwagi...?

 • ~TAKI JA 2020-05-25 15:29:07

  "W szoku są sąsiedzi mieszkający przy ul. Jansa. W rozmowie z nami podkreślali, że o rodzinie, gdzie doszło do dramatu nic złego nie mogą powiedzieć"

  Sąsiedzi chcecie pomóc, mówcie dobrze o tej rodzinie a w szczególności dobrze o matce. Zdrowia dla całej rodziny.

 • ~ada24 2020-05-25 16:00:20

  Biedna kobieta współczuję jej i jej rodzinie:(( jest nadzieja, że leczenie przyniesie pożądany efekt bo depresja to podstępna i podła choroba...

 • ~cyd 2020-05-25 16:08:15

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  17 13
 • ~Piotr Nowak 2020-05-25 16:24:33

  Co pokolenie to słabsze psychicznie !!!

  71 26
 • ~adamczykhenryk1 2020-05-25 16:38:08

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  4 18
 • ~Mad# 2020-05-25 16:40:01

  A mnie szkoda dziecka, tym bardziej, że nikt o nim tu nawet nie wspomina. A to ono jest tu najbardziej niewinne, bezbronne i poszkodowane. Poza tym depresję poporodową chyba ktoś wcześniej zauważył zwarzywszy na to, że to nie pierwszy raz.

  72 12
 • ~Franz Kawka 2020-05-25 16:47:52

  ~cyd piszesz tak nieskładnie, że chyba dołączysz na te same badania co ta biedna pani.

  29 10
 • ~Dariusz Padowski 2020-05-25 17:05:31

  Hm.....2razy próba samobójstwa Przykry temat Ciężko to wytłumaczyć

  38 3
 • ~Joanna Zmarzły 2020-05-25 17:49:36

  Dlaczego nikt nie zareagował po pierwszej próbie ?

  84 7
 • ~Abisall 2020-05-25 18:40:57

  "Dlaczego nikt nie zareagował po pierwszej próbie ?"
  Jak nie? Była poddana leczeniu psychiatrycznemu, zapewne z diagnozą depresja poporodowa.
  Dostała leki, na oddział zapewne jej nie wzięto bo się nie kwalifikowała do leczenia zamkniętego.
  Co wg Ciebie miano jeszcze zrobić?
  Łatwo się stawia proste diagnozy, proponuje proste rozwiązania bez zgłębienia się w trudności jakie leczenie, w warunkach państwowej służby zdrowia ( absolutnie bez wytykania i winienia lekarzy i szpitali - robią tyle na ile zasobów mają i mogą poświęcić), osób z depresją sprawia, tu wiele nie da zamknięcie, nadzór itd Rodzina też nie da rady sprawować nadzoru 24h, zauważyć wszystkiego, odpowiednio zareagować.

  62 9
 • ~Jacek Kamiński 2020-05-25 18:58:45

  do cyd:
  Co z tym mają wspólnego politycy? Masz jakąś psychozę na ich punkcie?

  36 6
 • ~artefaks 2020-05-25 19:50:02

  Dlaczego po celowym stworzeniu przez nią sytuacji zagrażającej życiu dziecka , nie pozbawiono jej praw rodzicielskich ?
  Osoba ewidentnie chora.

  26 20
 • ~rzyt 2020-05-26 10:16:51

  Współczuję rodzinie. Chociaż jako pracodawca obserwuję wzmożoną ilość L4 od psychiatrów u pracowników, którzy wg mnie nie przejawiali objawów takich chorób. Teraz należy zadać sobie pytanie ile takich osób z orzeczoną chorobą na podłożu psychicznym kieruje samochodami? Dla mnie przestają być dziwne wypadki typu "nagle zjechał na lewy pas". Drugim problemem, który mnie nurtuje, to czy przypadkiem część tych zwolnień nie jest wyłudzana? Pracownik po otrzymaniu wypowiedzenia umowy o pracę zaczyna właśnie chorować psychicznie, gdy wcześniej zarządzał projektem na wiele milionów złotych i był całkiem normalny. Czy ktoś określi w dzisiejszych czasach co to jest tzw. normalność? Być może wszyscy mamy odchyły od normy; normy, która nie jest określona. Czy ja jako potencjalny pracodawca mam możliwość legalnie zadać pytanie o przebyte leczenia dotyczące chorób psychicznych i nie chodzi tu o jakieś poważne typu schizofrenia, ale tylko o depresje, wypalenia i podobne. Jaka jest odpowiedzialność takiego pracownika, któremu powierza się majątek w zarządzanie?
  Pierwsze co należy uczynić to zatrzymywać prawo jazdy osobom mającym takie problemy. Być może uratujemy niewinnych.

  Pozdrawiam

  15 5

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Rybnik potrzebuje parku kulturowego?
Oddanych głosów: 531