Bez większych emocji

2008-03-05, Autor:
Dobiegła końca zasadnicza runda rozgrywek Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Każda z drużyn zagrała z każdą mecz i rewanż.

Po osiemnastu kolejkach ustalona została kolejność drużyn, z której wynikać będzie zestawienie par pierwszej fazy play – off. W niedzielę jako pierwsi wyszli na parkiet koszykarze z Czerwionki i rybnickiego ARX. Tym pierwszym zwycięstwo zapewniało pozostanie w pierwszej ósemce drużyn i udział w play – off. Rybniczanie mogli teoretycznie poprawić jeszcze miejsce w tabeli. Mecz zgodnie z oczekiwaniami mocniej zaczęli rybniczanie uzyskując w pierwszej kwarcie ośmiopunktową przewagę. Kolejne dwie odsłony meczu to typowa walka o ligowe punkty, w której żadna z drużyn nie powiększa przewagi lub strat. Czwarta kwarta rozpoczyna się przy dziewięciopunktowej przewadze rybniczan, którzy do końca meczu przewagę tą jeszcze powiększają i wygrywają mecz. Koszykarzom z Czerwionki pozostaje teraz czekać na wynik meczu KKS Rybnik Płn. – Bat Boys Żory, od którego może zależeć końcowe miejsce drużyny w tabeli rozgrywek. ARX, jak się później okaże dzięki zwycięstwu awansuje na drugą pozycję tabeli.

Jako drugie na parkiecie spotykają się drużyny z JastrzębiaKatowic. Obie drużyny zajmują dobre miejsca w tabeli i rezultat tego meczu nie będzie miał wielkiego wpływu na pozycję w play-off. Przy trzech wyrównanych kwartach to wynik z drugiej kwarty będzie miał wpływ na końcowy rezultat. Jastrzębianie wygrywają drugą odsłonę 29:8. Kilka punktów dokładają w czwartej kwarcie i wygrywając mecz awansują w tabeli o jedno miejsce.

Interesująco zapowiadał się pojedynek dwóch ostatnich drużyn tabeli. Zwycięstwo KKS Rybnik Płn. dawało tej drużynie awans do grupy ośmiu uczestników fazy play – off, gdyż przy równej ilości punktów z drużyną SKOK-u, mieli jednocześnie lepszy wynik z tą drużyną w bezpośrednich pojedynkach. Mecz od rzutu za trzy punkty rozpoczyna najlepszy specjalista w tej dziedzinie w drużynie KKS Rybnik Płn., Krzysztof Gajos. W odpowiedzi żorzanie dwa razy z rzutów wolnych i również trójka Pawła Sajdyka. Obie drużyny nieźle bronią. Jest również trochę nerwowości w oby zespołach i po pierwszych dziesięciu minutach tylko jednym punktem prowadzą żorzanie. Przebieg drugiej kwarty jest podobny do poprzedniej. Dzięki lepszej skuteczności w rzutach za trzy punkty żorscy koszykarze uzyskują niewielką przewagę i po pierwszej połowie prowadzą siedmioma punktami. Druga połowa meczu to bardzo wyrównany pojedynek. Przez całe dwadzieścia minut żadna ze stron nie jest w stanie zmienić różnicy punktowej na swoją korzyść, co w rezultacie daje sukces drużynie żorskiej, a pośrednio również drużynie z Czerwionki.

W czwartym meczu zmierzyły się drużyny z KnurowaWodzisławia, które sąsiadując w tabeli nie miały żadnych możliwości zmiany swoich miejsc. Dlatego też mecz zapowiadał się na przeciętny. W Wodzisławiu już drugą kolejkę nie grał kontuzjowany lider tabeli strzelców, zaś drużyna z Knurowa przybyła w pięcioosobowym składzie. Wodzisławianie powiększając swoją przewagę z kwarty na kwartę, odnieśli dwudziestopięciopunktowe zwycięstwo.

Ostatni mecz również nie przyniósł emocji. Lider tabeli wiedział już, po przegranej katowiczan, że rozgrywki zakończy na pierwszym miejscu. Nie mógł poprawić również swej pozycji Primo ROW Rybnik. Po przeciętnym pojedynku, w którym poszczególne kwarty oba zespoły wygrywały na przemian, końcowy sukces przypadł w udziale liderowi rozgrywek.

ARX Rybnik – SKOK Ziemi Rybnickiej 92:68 (23:15, 19:18, 19:19, 31:16)

ARX: J.Chołuj-25, M.Grzonka-21, M.Kras-13, Z.Wranik-12, Ł.Gawron-9
SKOK: B.Majewski-20, M.Łuczak-14, Ł.Kasprzyk i Ł.Kala po 11, A.Furmanek-6.

Chrobry Jastrzębie – Longman Boys Katowice 98:71 (24:22, 29:8, 22:24, 23:17)

Chrobry: K.Harlak-27, P.Jasiński-19, D.Janiszewski-15, R.Plamowski-14, T.Malinowski-10

Longman: M.Gruszka-21, J.Świercz-17, K.Fojcik-10, M.Suliński-9, T.Oczadły-8.

KKS Rybnik Płn. – Bat Boys Żory 65:72 (10:11, 22:28, 14:13, 19:20)

KKS: S.Malach-17, G.Marciniak-15, P.Grzelczak-10, P.Mrugalski i R.Grzybek po 9

Bat Boys: P.Sajdyk-22, K.Franczuk-17, M.Master-14, L.Uryga-13, K.Nogowski-4.

Undertakers Knurów – WSHE Wodzisław 83:108 (18:22, 21:30, 20:28, 24:28)

Undertakers: Ł.Furmanek-34, A.Wesołowski-26, M.Kuca-11, M.Burski-8, P.Student-4

WSHE: Kazimierz Kruczek-38, R.Kozielski-27, Krzysztof Kruczek-13, J.Harlak i D.Gajda po 9.

Primo ROW Rybnik – MNTR Rybnik 78:98 (13:27, 32:18, 15:23, 18:30)

Primo: R.Pietrasik-34, B.Polnik-23, J.Marciniak-10, W.Pierchała-8, J.Merideth-2

MNTR: R.Schinske-28, P.Bednarek-22,K.Kaczmarczyk-18,J.Rduch-13, P.Rajnhold-10.