zamknij

Wiadomości

Premia inflacyjna w PGG. Górnicy dostaną kolejne wysokie nagrody

2022-09-28, Autor: 

We wtorek 27 września zawarte zostało w PGG S.A. porozumienie, które zakłada wypłacenie pracownikom zatrudnionym na dzień 26 września br. jednorazowych wypłat. Porozumienie jest realizacją zapisów z dnia 15 lipca, zawartych pomiędzy górniczą spółką a organizacjami działających w jej obrębie związków zawodowych.

Reklama

W Polskiej Grupie Górniczej S.A. jest druga transza rekompensacyjna - poinformował wczoraj Związek Zawodowy "Przeróbka".

27 września 2022 r. zawarte zostało porozumienie, które zakłada wypłacenie pracownikom węglowej spółki, zatrudnionym na dzień 26 września br., jednorazowych wypłat. Środki mają być wypłacone do dnia 30 września.

Dodatek inflacyjny w PGG S.A. Znamy kwoty

Na mocy porozumienia zatrudnieni w spółce otrzymają nagrody w następujących kwotach:

 • 6400 zł brutto - pracownicy zatrudnieni pod ziemią,
 • 5200 zł brutto - pracownicy przeróbki mechanicznej węgla, ZIiT, R-P, ZE plus wykonujący pracę remontowo - konserwacyjne na rzecz przeróbki lub oddziałów dołu,
 • 4000 zł brutto - pozostali pracownicy.
Porozumienie jest realizacją zapisów § 3 pkt 1 porozumienia z dnia 15 lipca 2022 r., zawartego pomiędzy PGG S.A. a organizacjami związków zawodowych działających w PGG S.A.

Jego uzasadnieniem jest fakt prowadzenia prac produkcyjnych we wszystkie dni wolne od pracy w celu zaspokojenia potrzeb rynku komunalno-bytowego, dlatego jego strony postanowiły przeznaczyć dodatkową kwotę stanowiącą ok. 5,7% funduszu wynagrodzeń na wypłaty jednorazowe dla pracowników - czytamy.

Przypomnijmy, że to już kolejna tura nagród rekompensacyjnych dla pracowników PGG S.A. O szczegółach porozumienia informowaliśmy w lipcu <<Jest porozumienie w PGG. Górnicy dostaną do 6,4 tys. zł jednorazowego świadczenia>>

Oceń publikację: + 1 + 43 - 1 - 95

Materiał oryginalny: https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,premia-inflacyjna-w-pgg-gornicy-dostana-kolejne-wysokie-nagrody,wia5-1-7345.html

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (17):
 • ~piotruos 2022-09-28
  17:14:55

  Znowu temat żeby wywołać gówno burze, a jak pytałem coz dopłatami do ogrzewania dla ludzi którzy mieszkają w bloku to cisza :) Temat widocznie uznawany za mało chwytliwy pod publiczkę:)

 • ~piotruos 2022-09-28
  17:17:39

  11 10

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~pawelbudowa 2022-09-28
  17:26:52

  88 64

  Co tak mało. Górnicy szykujcie się do strajku. Co ludzie powiedzą jak usłyszą że tak mało. Trochę godnosci. Pamiętajcie że inne grupy zawodowe są z wami. Powodzenia. Ps. :D

 • ~Anna Ryż 2022-09-28
  18:11:34

  76 50

  Trzeba przebić JSW nieważny wynik finansowy PGG. Należy się! Prawdopodobnie za taką tarczę poleci Prezes JSW, Akcjonariusze dywidendy 0 zł a pracownicy 19 tys. Ekonomia według PiS - olandu.

 • ~dadada2022 2022-09-28
  19:00:24

  A więc to tak...?! Podobno dwie podwyżki cen na PGG to kwestia droższej stali i inwestycji... A straszą kolejną podwyżką. No cóż... Chyba nie do końca to prawda. Niestety, ale u siebie w domu grzeje gazem, nie będę sponsorować braci górniczej. Co to jacyś nadludzie? Mają inne brzuchy? Mają lepsze dzieci? W każdej pracy powinien być dodatek inflacyjny. Każdy na niego zasługuje, bo tak samo ciężko pracujemy i też kupujemy te samo masło czy chleb. A im tylko dać, bo się należy. Szanuję ich pracę i wiem, że jest ciężka (byłem na dole, nie zazdroszczę i nie chciałbym tam pracować), ale z kim nie porozmawiam to im tak ciężko i źle! To zmień pracę! Ja siedzę tam gdzie siedzę, bo wiem, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. I w obecnych czasach trzeba raczej doceniać, że się pracę ma! Przynajmniej proszę Was Szanowni Górnicy nie narzekajcie! Inne zakłady mają tylko 12 stałych marnych wypłat i żyją (też opłaty i utrzymanie rodziny). I jeszcze jedno... Przecież im trzeba dać 8 ton ekwiwalentu nawet w obecnej sytuacji gdzie na PGG szary Kowalski najpierw mógł kupić 5 ton teraz 3 tony, a za niedługo 1,5 tony. Chyba przydałoby się trochę reform względem obecnych czasów, a nie głęboki PRL. Pozdrawiam

 • ~dadada2022 2022-09-28
  19:13:57

  94 42

  Proszę mnie nie hejtować ani nie minusować. Niech zarobią godnie, niech mają te premie (ja nie zazdroszczę nie o to chodzi), ale według nich to najgorzej zarabiająca grupa społeczna. Bierze się to z tego, że po szkole zaraz na dół, a pracodawca dba (bo tak maja zapisane) i po prostu nie znają miodu jaki jest u innych pracodawców. Także nie narzekać tylko proszę! A reformy by się przydały i to duże, bo jakoś w innych zakładach wszystkie dodatki można było obciąć i przeprowadzić reformy na in minus dla pracownika. A na kopalniach nie, bo ryle jadą zaraz z oponami na Warszawę!

 • ~Jacek1410 2022-09-28
  19:29:51

  99 50

  Czy górnictwo spłaciło już wszystkie długi w firmach, które je zaopatrują w materiały do pracy ???? czy górnictwo spłaciło wszystkie swoje długi wobec ZUSu (jeżeli są winni chociaż złotówkę bezwzględnie powinni mieć zabrane przywileje przechodzenia na wcześniejszą emeryturę) przypomnę tylko, że szary obywatel musi odprowadzać wszystkie składki od swoich zarobków, ale oczywiście ryle są na uprzywilejowanej pozycji, a za wszystko zapłacimy MY podatnicy.
  Proszę o podanie do publicznej informacji wszystkich długów jakie posiada PGG

 • ~joszkobroda 2022-09-28
  19:46:58

  szkoły były otwarte trza było isc na gruba.byś niy jedyn z drugim widziol jakie piekne wyplaty momy.yno widzicie premie.a tak rychtyk za chwila bydymy robic za najnizszo krajowo

 • ~dadada2022 2022-09-28
  20:06:28

  Wszyscy nie możemy pracować na kopalniach. Są też inne ważne zawody jak nauczyciel Waszych dzieci, lekarz, policjant, strażak, listonosz, pani ekspedientka w sklepie i wiele wiele innych. Gruba wszystkich nie pomieści... A wykształceniem się nie chwalcie, bo najprostszego świstka nie umiecie wypełnić.

 • ~Artekz 2022-09-28
  21:53:12

  15 20

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Escobar7 2022-09-28
  22:01:31

  61 16

  Po co takie artykuły ? Znów moja żona się dowie że dostaliśmy my premie i tyle będę miał z tej premii..

 • ~zlomek331 2022-09-28
  22:28:40

  87 58

  Dlaczego zawsze jest tyle jadu pod artykułami o górnikach? Jaki trzeba mieć tupet żeby wtykać w nos w to kto ile zarabia, czy i kiedy dostaje premie?
  Jeżeli pracujecie w prywatnych firmach i uważacie, że nie zarabiacie godnie to możecie zmienić prace lub porozmawiać z Waszym szefostwem o podwyżce, na pewno więcej na tym zyskacie niż użalając się ciągle na tym portalu. Teraz są przyjęcia na kopalnie jak i pod firmy kopalniane - możecie spróbowac swoich sił.

  Szkoda, że ludzie którzy tu narzekają nic nie napiszą o warunkach tej pracy bo są tak zachłanni i zazdrośni, że oczy mają zaklejone pieniedzmi, ale to, ze teraz sa coraz głębsze pokłady, ludzie pracują w podwyższonej temperaturze którą ciężko zbić i zdarza się, że mdleją lub wymiotują z wycieńczenia i odwodnienia to nikt już nie wspomni, bo o tym się nie pisze, takie rzeczy nie wychodzą na światło dzienne.

  W dodatku ktoś ma czelność napisać, że rosną ceny węgla "niby z powodu wyższych cen stali i materiału" ale on w to nie wierzy, co jest chłopie? Potrafisz napisać komentarz to potrafisz też uzyc google i sobie ceny sprawdzić, albo inny, który mówi ze nie odprowadzamy wszystkich składek, no nie wiem kolego ile oddajesz co miesiąc w podatkach ale ja na samym pasku mam -2500~zł, pozdrawiam.

 • ~etet 2022-09-28
  22:51:58

  56 16

  "Tyle dostaną górnicy"? Ktoś tu chyba świeżo po kursie "jak robić clickbaitowe tytuły" prowadzonym przez specjalistów z wirtualnej polski? Tytuł ostatniej lekcji "jak skutecznie skłócać grupy społeczne". TYLE dostaną! I odpowiednie nastawienie już zbudowane.

 • ~Lahcim 2022-09-29
  08:42:11

  30 13

  I kolejny raz, przy dobrej koniunkturze na węgiel nadwyżki będą przejedzone zamiast zainwestowane. Po co inwestować i zmniejszać koszty wydobycia, zwiększyć wydajność jak pieniądze można teraz przejeść a później rząd dopłaci z naszych podatków?

 • ~grzegorz410 2022-09-29
  09:11:13

  41 29

  złomek - dopóki żrecie i pijecie z naszych podatków to mamy święte prawo tym się interesować, może kiedyś przyjdzie piękny dzień kiedy przestaniecie żerować na reszcie społeczeństwa - wtedy faktycznie przestaniemy się interesować co tam pod tą ziemią wyprawiacie

 • ~dadada2022 2022-09-29
  09:30:09

  36 14

  Kolejne potwierdzenie na to, że ryl nawet nie umie czytać ze zrozumieniem. Powtórzę jeszcze raz ja nie zazdroszczę Wam pracy. Ludzie macie ewidentne potwierdzenie tego, że ryl nie rozumie i się piekli jak niby ma to źle. Zlomek pisze, że mamy iść do prywaciarza i o podwyżkę poprosić. Ha, ha, ha. To taki pracodawca powie, że na Twoje miejsce jest 10 innych, że podpisałeś umowę o prace i zakres czynności więc jak się nie podoba to się zwolnij... Ja też narzekam na zarobki, ale nie przed kolegami, bo każdy ma źle. Wy jesteście oderwani od rzeczywistości jak politycy. Jestem zdrowy i zadowolony, że pracę mam. Może starcza tylko od pierwszego do pierwszego, nie stać mnie na oryginalną Colę, nowe auto czy budowę domu... Macie potwierdzenie na to, że ryl zaraz po szkole poszedł ryć na dół i nie ma pojęcia o pracy gdzie indziej (bo przecież żona nie pracuje, bo jej się nie opłaca, bo ile ona zarobi te marne 2 tys. odliczy paliwo na dojazd, jakiś ubiór i kosmetyki i wyjdzie, że zarobi 1000 albo 500 zł na czysto to po co pracować nie opłaci się lepiej żeby w domu siedziała. W takim razie wszyscy powinniśmy wyjść na ulicę z powodu marnych zarobków. I kto będzie uczył Twoje dziecko lub zbada Cię w przychodni, albo sprzeda Ci masło i chleb jak wszystkie zakłady wyjdą na ulicę? Powtórzę jeszcze raz zarabiaj człowieku ile chcesz, ale każdy powinien godnie zarobić i w jakimś stopniu też otrzymać taką premię inflacyjną co 2 miesiące. O Was pracodawca dba! I OK! Ja to rozumiem! Ale człowieku nie narzekaj przed inną grupą społeczną, bo mają gorzej! I tyle! Tylko tyle!

 • ~k81 2022-09-29
  12:57:00

  17 31

  Gdzie w porozumieniu pisze że to jest nagroda? Po co piszecie takie bzdury i wk.......e ludzi?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1543