Pracowite miesiące Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego. Martyna Wowra i Wiktoria Lechowicz w złotej drużynie!

2019-06-05, Autor:

W ostatnich tygodniach zawodnicy Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego startowali w wielu zawodach. Zdobyli w nich sporo medali.

28 kwietnia zawodnicy RKJJS walczyli w V Mistrzostwach Europy CBJJP w brazylijskim jiu jitsu. Oto ich wyniki:

Greta Wilczek w kat do 70 kg niebieskie pasy 1 miejsce
Kamil Sobaszek w kat do 64 kg białe pasy 1 miejsce
Robert Jureczko w kat Fo 70 kg białe pasy 2 miejsce

Dodatkowo Kamil Sobaszek walczył jeszcze w formule No Gi, gdzie wywalczył 3 miejsce w wyższej kategorii wagowej.

W dniach 11 i 12 maja Kacper Wieczorek wspólnie z zawodnikami kadry narodowej walczył w międzynarodowych zawodach w ju jitsu Dutch Open, które odbyły się w Holandii. Wieczorek walczył w kategorii wagowej do 73 kg, gdzie po wyśmienitych walkach zajął 5 miejsce w fighting system oraz 4 miejsce w ne waza.

Również 12 maja Paulina Szumska walczyła w akademickich zawodach w BJJ, gdzie zdobyła 3 miejsce w kategorii wagowej do 66 kg.

W dniu 14 maja Martyna Wowra walczyła w akademickich zawodach judo województwa śląskiego. W kategorii wagowej do 57 kg zajęła 1 miejsce.

W dniu 25 maja Rybnicki Klub Ju Jitsu Sportowego był organizatorem zawodów Grand Prix Polski Południowej w Ju Jitsu. Zawody odbyły się w Zespole Szkół Sportowych w Rybniku przy ul. Grunwaldzkiej. Były one realizowane w ramach zadania dotowanego przez Miasto Rybnik pn. „Działalność sportowo-szkoleniowa RKJJS 2019”. W zawodach wzięło udział około 180 zawodników z całej Polski. Bardzo dobrze wypadli reprezentanci RKJJS, zdobywając gratyfikacje medalowe.

W dniu 1 czerwca zawodnicy RKJJS walczyli w międzynarodowych zawodach Silesian Open w Ju Jitsu. Oto ich wyniki:

Wojciech Spieha kat do 77 kg fighting system 2 miejsce

Ponadto zawodniczki RKJJS Martyna Wowra i Wiktoria Lechowicz w dniach od 29 maja do 1 czerwca startowały w Mistrzostwach Europy Seniorów w Ju Jisu w odmianie walki duo system, gdzie wspólnie z reprezentacją Polski zdobyły złoty medal drużynowych mistrzostw Europy, wygrywając w finale z reprezentacją Rosji. Dla Polski jest to historyczny pierwszy złoty medal drużynowy. Tym samym Polska została drużynowym mistrzem Europy w ju jitsu. W klasyfikacji medalowej reprezentacja Polski zajęła 2 miejsce za reprezentacją Rosji. Zawody odbyły się w Rumunii.

– Był to dla nas bardzo pracowity okres, jak nie zawody to zgrupowania, seminaria oraz organizacja zawodów Grand Prix Polski Południowej w Ju Jitsu. Jestem bardzo dumny z występów naszych zawodników, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony rozsławiając Rybnik oraz nasz kraj. Dziękuję Miastu Rybnik za wsparcie naszej działalności sportowo-szkoleniowej, bo bez niej byłoby bardzo ciężko. Przed nami jeszcze gala sportów walki Egzekutor, która odbędzie się 15 czerwca w Łodzi. Będzie tam walczyć nasza zawodniczka Greta Wilczek. Mamy zaplanowany również obóz sportowy, a potem zasłużone dwa tygodnie wakacji – powiedział Mariusz Wowra, trener RKJJS.

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 0