Powtórzył wynik kolegi

2008-04-26, Autor:
W Mistrzostwach Polski w Muay Thai złoty medal wywalczył reprezentant Absortio Gym Rybnik – Paweł Kornas.

Mistrzostwa Polski w Muay Thai (boks tajski) odbyły się w Myślenicach koło Krakowa. W turnieju startowało ponad 80 zawodników z 20 ośrodków z całego kraju. W zawodach udział brało czterech zawodników rybnickiego klubu Muay Thai ABSORTIO GYM RYBNIK. Wszyscy stanęli na podium. Największy sukces odniósł Paweł Kornas, który wywalczył Mistrzostwo Polski w kat. 67 kg junior, powtarzając tym samym wynik swojego klubowego kolegi Karola Fojcika z ubiegłego roku. Kornas stoczył ładne pojedynki, a w półfinale już w pierwszej rundzie pokonał przeciwnika. Pozostali jego koledzy też mogą być zadowoleni. Szymon Harazim zdobył V-ce Mistrzostwo Polski  w tej samej kategorii wagowej, natomiast Kamil Romański (-75 kg junior) oraz Wiktor Dryńkowski (-67 kg senior) zajęli trzecie miejsca ulegając w półfinałach zwycięzcom.

Zajęcia klubu ABSORTIO GYM RYBNIK odbywają się w Zespołe Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Rybniku.