Ju jitsu: RKJJS z 3 medalami mistrzostw Europy

2017-11-12, Autor:

Brązowe medale mistrzostw Europy zdobyły reprezentantki Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego Martyna Wowra, Wiktoria Lechowicz i Paulina Szumska.

W dniach 27-29 października w Bukareszcie odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców w Ju Jitsu. W Kadrze Narodowej znalazło się 5 zawodników Rybnickiego Klubu Ju JItsu Sportowego: Martyna Wowra, Paulina Szumska, Wiktoria Lechowicz, Kamil Sobaszek oraz Patryk Śleboda.

Po trzech dniach zmagań zawodnikom RKJJS udało się zdobyć trzy medale. Martyna WowraWiktoria Lechowicz zdobyły 3. miejsce w Duo Show oraz 5. miejsce w Duo System. Również na trzecim stopniu podium stanęła Paulina Szumska, która rywalizowała w kategorii 55 kg w Ne Waza.

Trenerem kadry narodowej był rybniczanin Mariusz Wowra.

Reprezentacja Polski zajęła 2. miejsce w Europie, przegrywając jednym złotym medalem z Izraelem.

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 1