Potrzebni gladiatorzy

2008-03-30, Autor:
Rybnickie koszykarki nie awansowały do półfinałów rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy. W trzecim meczu fazy play-off trzeci raz przegrały z drużyną Gorzowa.

Po dwóch porażkach w Gorzowie koszykarki UTEX-u ROW wyszły mocno zmobilizowane na trzeci mecz. Przed własną publicznością musiały wygrać, żeby zachować szansę na awans do półfinałów. Początek był bardzo obiecujący. Rybniczanki prowadziły już 12:6, a na pierwszą przerwę schodziły z 4-punktowym prowadzeniem. Niestety wtedy przyszła felerna druga kwarta, w której prawdziwy popis gry dały przyjezdne. Wygrały aż 24:10, co miało znaczący wpływ na ostateczny wynik Tuż po przerwie sygnał do walki dała Olena Proszczenko. Trafiła trzy razy za 3 punkty i przewaga gorzowianek zmalała do 1 punktu. Po chwili AZS odskoczył znów na kilka punktów i przed ostatnią kwartą prowadził 51:45.

Czwarta kwarta przyniosła wiele emocje. Za drugie niesportowe zagranie do szatni została odesłana Agnieszka Kaczmarczyk. Na 150 sekund przed końcem podopieczne Mirosława Orczyka przegrywały zaledwie 3 punktami (54:57). Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, które wygrały 60:54.

W końcówce niesportowy faul zanotowała również Marquetta Dickens. Duży wpływ na nerwowe zagrania miała ostra gra gorzowianek. Trenerowi Orczykowi w wielu sytuacjach przypominała ona piłkę ręczną: - Jutro zapisuje się na kurs dla trenera piłki ręcznej i najbliższe trzy miesiące spędzę na AWF-ie na praktyce w Zgodzie Bielszowice. Będę musiał kupić w przyszłym roku gladiatorów. My mamy trochę sztuki w zespole, do której trener gości dodaje pogranicze piłki ręcznej. Ale jeżeli sędzia na to pozwala i

przepisy są takie, że tak można, to muszę zmienić swoją filozofię. Nie mam ludzi do tego, żeby tak się naparzać. Do końca nie jestem przekonany, czy tak gra Europa i Świat. Grozi to kontuzją, czasem dyskwalifikacją, bo to jest nieustająca prowokacja – grzmiał na konferencji coach UTEX-u ROW.

Przed rybniczankami walka o miejsca od 5 do 8. Pierwszym rywalem będzie INEA AZS Poznań, która nie dała rady Wiśle Can Pack Kraków. Pierwszy mecz w Poznaniu 5 kwietnia. Rewanż w Rybniku 9 kwietnia o godzinie 18:00.

UTEX ROW Rybnik - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 54:60 (19:15, 10:24, 16:12, 9:9)

UTEX ROW: Olena Proszczenko 19, Nikita Bell 10, Minja Siljegović 9, Magdalena Skorek 5, Marquetta Dickens 5, Hollie Merideth 4, Edyta Błaszczak 2.

KSSSE: Justyna Żurowska 14, Agnieszka Szott 11, Małgorzata Babicka 8, Agnieszka Kaczmarczyk 8, Aleksandra Chomać 7, Carrie Moore 5, Denaimou N'Garsanet 3, Katarzyna Czubak 2, Katarzyna Ristic 2, Barbara Kaszewska 0.

Stan rywalizacji: 0:3, awans KSSSE

INEA AZS Poznań - Wisła Can Pack Kraków 71:89 (17:20, 23:26, 19:26, 12:17)

Stan rywalizacji: 0:3, awans Wisły

CCC Polkowice - PKM Duda PWSZ Leszno 60:50 (10:14, 22:14, 8:6, 20:16)

Stan rywalizacji: 1:2

ŁKS Siemens AGD Łódź - Lotos PKO BP Gdynia 55:70 (14:14, 12:17, 13:21, 16:18)