Porażka w derbach

2007-11-13, Autor:
W derbach Śląska koszykarze MKKS-u Rybnik przegrali z Big Starem Tychy 61:73.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Po pierwszej kwarcie goście schodzili z zaledwie dwupunktową przewagą. Dobrą partię rozgrywał kapitan rybniczan Mirosław Frankowski. W drugiej kwarcie skuteczniej zagrali Paweł Zmarlak oraz Wojciech Kukuczka. Głównie dzięki ich akcjom wynik przed przerwą był remisowy 31:31.

O zwycięstwie tyszan zadecydowała trzecia kwarta, którą wygrali aż 24:9. Swój udział w sukcesie gości mieli m.in. Kukuczka i trener Włodzimierz Środa. Za niesportowe zachowanie zostali ukarani przewinieniami technicznymi. Wśród gospodarzy walczył jak mógł Frankowski, ale w pojedynkę nie umiał nic zdziałać. Rybniczanie przegrali 61:73.

MKKS Rybnik - Big Star Tychy 61:73 (18:16, 13:15, 9:24, 21:18)

MKKS Rybnik: Frankowski 25, Kukuczka 12, Środa 8, Zmarlak 6, Marczyk 5, Ochodek 4, Grabiec 1, Kozieł 0, Białdyga 0, Gołucki 0.

Big Star Tychy: Bzdyra 19, Kulig 18, Kordas 17, Michalski 8, Szymański 6, Pustelnik 3, Ratajczak 2, Olczak 0.