Popis gry koszykarek

2007-11-03, Autor:
Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą koszykarki Utexu ROW Rybnik. Tym razem łatwo pokonały AZS Jelenia Góra 81:52.

W przerwach kibiców rozgrzewały

popularne ''Biedronki''.

Początek nie zapowiadał tak wysokiej wygranej. Mecz był wyrównany, a na domiar złego kontuzję łydki złapała Magdalena Skorek: - To nic poważnego. Za tydzień będzie gotowa do gry – uspokajał prezes zarządu KK Utex ROW – Adam Greczyło. Pierwszą kwartę rybniczanki wygrały zaledwie 4 punktami. O wiele lepiej było w drugiej, kiedy to popis gry dała Edyta Błaszczak: - To mój najlepszy mecz w FGE. Myślę, że stopniowo  trener będzie mi dawał większe pole do popisu. Mam nadzieje, że będę spełniać jego oczekiwania – mówiła szczęśliwa Błaszczak, która w krótkim okresie gry aż trzy razy trafiła zza linii 6,25 m. Na przerwę rybniczanki schodziły z prowadzeniem 43:26.

Trzecia kwarta to prawdziwy popis gry gospodyń: - Spełnialiśmy założenia trenera. Rzucałyśmy na wysokim procencie. Nie było wielu strat, w zbiórkach też przewyższałyśmy rywalki – komentowała grę Błaszczak, która razem z Oleną Proszczenką brylowała w rzutach za 3 punkty. Przed ostatnią kwartą rybniczanki prowadziły aż 72:36. Trener Mirosław Orczyk dał pograć rezerwowym. Zmienniczki co prawda przegrały czwartą część meczu, ale bez problemów utrzymały wysokie prowadzenie.

Hala w Boguszowicach

wypełniona była po brzegi.

W kolejnych meczach nie będzie już tak łatwo. Rybniczanki czekają trzy trudne wyjazdy: - Dzisiaj cieszymy się z tego zwycięstwa, a od jutra myślimy o kolejnym przeciwniku. Przygotowujemy się do grania z drużynami z czołówki – powiedział trener Orczyk. Czeka go teraz trudny okres i prawdziwa chwila prawdy. Rywalkami Utexu ROW będą kolejno: MUKS Poznań (10.11.), Lotos PKO BP (18.11.) oraz Mistrz Polski - Wisła Can Pack Kraków (12.01.). Zanim jednak dojdzie do kolejnego starcia w Ford Germaz Ekstraklasie, rybniczanki podejmą w Boguszowicach Valosun Brno. Będzie to mecz w ramach Central Europe Women League.

UTEX ROW Rybnik - KK AZS Jelenia Góra 81:52 (14:10, 29:16, 29:10, 9:16)

ROW : Edyta Błaszczak 23, Nikita Bell 13, Hollie Merideth 11, Joanna Górzyńska-Szymczak 10, Olena Proszczenko 9, Jaynetta Saunders 9, Karolina Stanek 4, Joanna Czajkowska 2, Małgorzata Chomicka 0, Barbara Głocka 0, Magdalena Skorek 0

KK AZS : Natalia Małaszewska 25, Agnieszka Kret 18, Dorota Arodź 4, Agnieszka Balsam 2, Joanna Dłutowska 2, Dorota Wójcik 1, Beata Andrzejczak 0, Żaneta Sojka 0

VI kolejka Ford Germaz Ekstraklasy

Sobota 03.11.2007

Utex Row Rybnik - KK AZS Jelenia Góra 81:52 (14:10, 29:16, 29:10, 9:16)

PKM Duda PWSZ Leszno - ŁKS Siemens AGD Łódź 50:39 (10:10, 13:7, 12:9, 15:13)

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - Energa Toruń 73:62 (23:21, 16:12, 19:15, 15:14)

INEA AZS Poznań - CCC Polkowice 75:78 (16:26, 16:28, 17:10, 26:14)

TS Wisła Can Pack Kraków - Cukierki Odra Brzeg 80:52 (18:16, 15:11, 23:10, 24:15)