zamknij

Wiadomości

Policyjny pościg w Kamieniu. Motocyklista nie miał uprawnień

2019-09-05, Autor: bf

Policjanci z Rybnika ścigali dzisiaj wieczorem młodego motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że 24-latek nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Reklama

Dzisiaj, około godz. 18.30 dyżurny rybnickiej komendy został powiadomiony przez patrol Wydziału Ruchu Drogowego, iż kierujący motocyklem marki Suzuki GSX pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli.

- Zdarzenie rozpoczęło się w Kamieniu na ul. Willowej. Policjanci prowadzili pościg za w/w motocyklistą, w efekcie mundurowi użyli radiowozu, jako środka przymusu bezpośredniego i na ul. Bieli zatrzymali pojazd – mówi asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik rybnickiej policji.

24-letni motocyklista, był trzeźwy, ale nie miał usprawnień. Wiózł 19-letnią pasażerkę.

Mężczyzna odpowie za przestępstwo, za które grozi mu do 5 lat więzienia. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Oceń publikację: + 1 + 78 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~Sillmarillll 2019-09-06 00:25:18

  Mógł chłopaczek dupę wozić na mopliku ...

  37 3
 • ~PewienRybniczanin 2019-09-06 08:00:33

  Gdyby potrafił jeździć na takim sprzęcie, to by go policja nie złapała...

  24 24
 • ~Fischer 2019-09-06 08:39:18

  Ocena samego czynu może być tylko jedna. Zastanawia mnie jak technicznie wygląda użycie radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego w przypadku zatrzymywania motocykla.

  23 6
 • ~puma_2 2019-09-06 09:33:12

  Po co go zatrzymali? Dawców brakuje. Młoda, zdrowa nerka jest w cenie

  8 9
 • ~Fischer 2019-09-06 13:14:58

  No i w kolejnym artykule znalazłem wyjaśnienie.

  4 0
 • ~Wiesiek Tarantowicz 2019-09-07 07:58:09

  Policja podjęła decyzję o zatrzymaniu z powodu zagiętej tablicy- ok. Lecz pościg to już tworzenie zagrożenia dla dwóch osób ( cóż winna ta dziewczyna ?) i innych użytkowników . To nie podejrzany o napad, niebezpieczną jazdę, czy inne przestępstwo.
  Niedojrzały chłopak bał się konsekwencji prawnych i próbuje ich uniknąć- szczeniackie zachowanie. Taranowanie dwóch osób co mogło doprowadzić do śmierci lub kalectwa któregoś z nich tłumaczy tylko głupota i agresja ścigającego. Obserwacja tego pojazdu, zrobienie zdjęć, cicha interwencja byłaby mądrzejszym rozwiązaniem- ale do tego trzeba inteligencji a nie mundurowej agresji.

  7 14
 • ~ 2019-09-07 23:45:36

  poziom idiotyzmu sięga zenitu (tak jak w tematach politycznych), ostatnio pijany kierowca staranował śmiertelnie dziecko, a tu zaraz pojawia się obrońca, co sugeruje podobne zachowania z tekstami
  "Lecz pościg to już tworzenie zagrożenia dla dwóch osób "
  winna jest policja, bo chcieli zatrzymać jadącego bez uprawnień na niedopuszczonym do jazdy (bo nie posiadającym aktualnych badań) pojeździe, gdyby przypadkiem kogoś zabili, pojawiłyby się głosy, gdzie była policja
  " cóż winna ta dziewczyna ?"
  była siłą porwana przez kierującego, czy jechała z nim dobrowolnie ?
  "To nie podejrzany o napad, niebezpieczną jazdę, czy inne przestępstwo."
  nie zatrzymal się =ma coś do ukrycia , a za takie zachowanie już stał sie przestępcą

  4 4
 • ~Wiesiek Tarantowicz 2019-09-08 00:08:26

  W odpowiedzi do Ursus czytanie ze zrozumieniem to jednak trudna sprawa. Porównanie z samochodem i pijanym kierowcą ???- jakieś nieporozumienie. Oceniam sposób interwencji. Gdyby doszło do śmierci np. tej dziewczyny lub jej kalectwa to płacimy za to wszyscy grube miliony więc warto to wziąć pod uwagę, nie mówiąc o cierpieniu tej rodziny. W którym to niby zdaniu bronię kogoś? Krytykuję sposób interwencji. Puenta " złość zaślepia"- dotyczy to również Ciebie nie pozwoliła nawet na czytanie ze zrozumieniem a cóż dopiero przewidzenie konsekwencji. On już miał ( do "5lat") jak się nie zatrzymał, cicha, inteligentna interwencja bez tworzenia ryzyka dodatkowego oraz ekonomiczna to jest zadanie dla rozsądnego inteligentnego policjanta.

  1 5
 • ~ 2019-09-08 00:23:19

  ~Wiesiek Tarantowicz
  widzę że myslenie nie jest popularnym przymiotem,
  siadając na motor z potencjalnym przestępcą ( a takim stal się przez swoje zachowanie), naleczy liczyć się z konsekwencjami tego czynu
  "Porównanie z samochodem i pijanym kierowcą ???- jakieś nieporozumienie."
  napewno? skoro sie nie zatrzymał miał ku temu jakiś powód, może jest pijany czy naćpany i może potencjalnie doprowadzić do tragedii "Oceniam sposób interwencji"
  dobrze się gada siedząc przed komputerem, znając fakty o których w czasie interwencji nie było wiadomo, interweniujący mieli kilka sekund na ocenę sytuacji i podjęcie działań
  "Gdyby doszło do śmierci np. tej dziewczyny lub jej kalectwa to płacimy za to wszyscy grube miliony więc warto to wziąć pod uwagę"
  tu sięgamy absurdu, należy odebrać policji broń i zakazać jakichkolwiek działań, bo podczas interwencji może skrzywdzić "niewinnego" przestępcę, my , będziemy płacić za to grube miliony, ???
  "nie mówiąc o cierpieniu tej rodziny."
  tu przeszedłeś samego siebie, także nie ma nawet czego komentować
  a może jesteś tą cierpiąca rodziną ?

  3 1
 • ~Wiesiek Tarantowicz 2019-09-08 11:25:03

  Po pierwsze godność. Zgodnie z art. 14 ust.3 ustawy o policji: policjanci w toku wykonywania czynności służbowych mają obowiązek respektowania godności ludzkiej oraz przestrzegania i ochrony praw człowieka. O tym, że należy szanować zatrzymanego jest mowa również w §6. Kodeksu Etyki Policjanta Postępowanie, które jasno stwierdza: policjanta w kontaktach z ludźmi powinna cechować życzliwość oraz bezstronność. Na zdjęciach widać, że jest karetka ( co się stało? ). Staranowanie tego motocykla z pasażerem- czy tu jest jakaś życzliwość i bezstronność? . Widzę w tym raczej instynkt myśliwego i zaślepienie policjanta " to ja mu teraz pokażę, mnie nie posłuchał? załatwię gościa " który nie wykazał się dojrzałością. Są monitoringi, zdjęcia, możliwość filmowania, zamieszczenia zdjęć publicznie i wiele innych narzędzi. Życie ludzkie jest wartością nadrzędną. Podjęcie interwencji pościgu za piratem stwarzającym zagrożenie, uciekającym po jakimś wypadku czy napadzie itp- to zupełnie inna historia gdzie środki przymusu bezpośredniego są celowe i w pełni usprawiedliwione. Nie znam kierowcy i pasażerki - lecz nie zakładam z góry, że to wykolejeńcy. Mam również taką postawę wobec tych co w pierwszym odruchu złości swój jad wylewają w postach osądzając tych ludzi pokazując agresję wobec innych.

  2 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy to dobrze, że konferencja "Tęczowa zaraza - antychrześcijańska rewolucja w Polsce” nie odbyła się?
Oddanych głosów: 2624