Polegli na łące

2006-05-05, Autor:
Zaskakującą porażkę zaliczyli piłkarze Energetyka ROW Rybnik.

W zaległej kolejce, rozegranej 3. maja, podopieczni Piotra Piekarczyka przegrali w Łące z LKS-em 0:1. Od początku meczu przycisnęli gospodarze. Energetyk może być zadowolony, że stracił bramkę dopiero w 26. minucie. Na listę strzelców wpisał się Wróbel. W pierwszej połowie znakomitą sytuację dla ROW-u zmarnował „Dzięgiel”. Z kilku metrów nie trafił głową do pustej bramki. Po przerwie rybniczanie próbowali zmienić niekorzystny wynik, ale ich ataki kończyły się na bramkarzu i obrońcach gospodarzy.

Warto zauważyć, że Piotr Piekarczyk dał szansę gry kolejnemu juniorowi. W barwach ROW-u zadebiutował Wojciech Francuz. Tydzień temu, w meczu z Unią Racibórz, pierwszy raz wystąpił Paweł Krzysztoporski.

W najbliższą niedzielę Energetyk spotka się z Pasjonatem Dankowice, który w miniony weekend przegrał z rezerwami Odry Wodzisław 0:2. W rundzie jesiennej ROW pokonał Pasjonata 3:1. Rewanż w Dankowicach rozpocznie się 7. maja o godzinie 17.00.

LKS Łąka – Energetyk ROW Rybnik 1:0 (1:0)

Bramki: dla LKS-u - Wróbel (26).

Energetyk ROW Rybnik: Skrocki - Kacprzak, Piekarczyk, Nowak, Sitko - Reclik (65 min. - Potera), Kuś, Kostecki, Dzięgielowski (68 min - Francuz) - Jaśkiewicz (46 min - Piełka), Szewieczek.