Początek sukcesów

2008-04-30, Autor:
Zawodnicy KS „Polonii” Rybnik brali udział w trzech turniejach judo. Nie zabrakło kilku sukcesów naszych dżudoków.

W Pucharze Polski Seniorów rozegranym w Warszawie startowało dwóch zawodników: Karol KulaAriel Kuśka. Pierwszy z nich zdobył srebrny medal. Jest to jego życiowy sukces. W walce o wejście do finału pokonał wielokrotnego medalistę mistrzostw Polski i Europy, zawodnika Gwardii Warszawa - Kacpra Larema. W finale został pokonany przez bardziej doświadczonego i utytułowanego zawodnika Czarnych Bytom – Wincentego Krawczyka. Drugi z naszych zawodników przegrał nieznacznie dwie walki o wejście do finału. Ostatecznie zajął V miejsce PP 2008. Trener zawodników Artur Kejza ma nadzieję, że to dopiero początek sukcesów Karola i Ariela i pójdą jego śladami.

Młodsi zawodnicy brali udział w Harcerskich Otwartych Mistrzostwach Regionu w Judo rozgrywanych 19 kwietnia w Rydułtowach. W turnieju brali udział Młodziczki i Młodzicy tj. roczniki 94-95 i dzieci tj. roczniki 96 i młodsi. Sporym sukcesem zakończył się turniej, bo aż 28 zawodników Polonii Rybnik zdobyło medale.

Natomiast 20 kwietnia w Pawłowicach odbył się IV rzut turnieju V Grand Prix Młodzików i Dzieci w Judo. W turnieju tradycyjnie startowali zawodnicy naszego okręgu, w tym również zawodnicy klubu Polonii Rybnik.