Piłka nożna. ROW 1964: lider z Łazisk Górnych wygrał w Rybniku

2022-10-29, Autor:

W 13. kolejce śląskiej II grupy IV ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik przegrali przed własną publicznością z liderem Polonią Łaziska Górne 1:3. Jedyną bramkę dla zielono-czarnych strzelił z rzutu karnego Jan Janik.

ROW 1964 Rybnik nie miał dziś łatwego zadania. Na stadion przy ul. Gliwickiej zawitał lider IV ligi, Polonia Łaziska Górne.

W pierwszej połowie dwa gole dla przyjezdnych zdobył Nikolas Wróblewski. Zawodnik ten trafiał do bramki ROW-u 1964 w 27. i 33. minucie. Drugiego gola strzelił z rzutu karnego.

W 65. minucie bramkę kontaktową dla rybniczan zdobył Jan Janik. Kapitan ROW-u 1964 pewnie wykorzystał „jedenastkę”.

W doliczonym czasie gry wynik na 3:1 dla Polonii ustalił Piotr Załuski.

Po tej porażce ROW 1964 plasuje się na 9. miejscu w tabeli IV ligi. Liderami pozostają piłkarze z Łazisk Górnych.

W następnej kolejce rybnicka drużyna zmierzy się na wyjeździe z Drzewiarzem Jasienica.

13. kolejka IV ligi: Spójnia Landek - MKS Lędziny 3-4 Orzeł Łękawica - LKS Czaniec, Kuźnia Ustroń - Błyskawica Drogomyśl 1-2 Gwarek Ornontowice - Drzewiarz Jasienica 3-0 ROW 1964 Rybnik - Polonia Łaziska Górne 1-3 Unia Turza Śląska - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 2-0 MRKS Czechowice-Dziedzice - Unia Racibórz 1-0 LKS Bełk - GKS II Tychy 3-2

1. Polonia Łaziska Górne 13 28 8 4 1 21-9
2. Unia Turza Śląska 13 27 9 0 4 26-14
3. Gwarek Ornontowice 13 25 8 1 4 28-23
4. MRKS Czechowice-Dziedzice 13 22 6 4 3 19-14
5. LKS Bełk 13 20 5 5 3 26-21
6. GKS II Tychy 13 20 5 5 3 24-20
7. Orzeł Łękawica 12 17 5 2 5 21-22
8. Podbeskidzie II Bielsko-Biała 12 17 5 2 5 24-17