Piłka nożna kobiet: TS ROW Rybnik nadal w grze o utrzymanie

2022-05-16, Autor:

W 20. kolejce I ligi piłkarki TS ROW Rybnik sprawiły sporą niespodziankę i wygrały na wyjeździe z Trójką Staszkówka/Jelna.

Rybnickie piłkarki nie składają broni w walce o utrzymanie. W miniony weekend pokonały na terenie rywala Trójkę Staszkówka/Jelna 4:2.

Wynik już w 9. minucie otworzyła Petra Zdechanova. Chwilę później na 2:0 podwyższyła Marta Predecka. Na kontaktowego gola Livii Potengovej szybko odpowiedziała Maja Stopka i było 3:1.

Po zmianie stron czwartego gola dla ROW-u strzeliła Patrycja Matla. W 83. minucie wynik ustaliła Wiktoria Dudka.

Było to czwarte zwycięstwo rybniczanek w tym sezonie.

Na dwie kolejki przed końcem TS ROW traci do bezpiecznej strefy 2 punkty.

W następnym meczu nasze piłkarki podejmą SWD Wodzisław Śląski (21 maja, godz. 13:00). W ostatnim spotkaniu sezonu zmierzą się na wyjeździe z Rolnikiem Biedrzychowice.

Trójka Staszkówka/Jelna – TS ROW Rybnik 2:4 (1:3)

0:1 - Petra Zdechanova (9), 0:2 - Marta Predecka (16), 1:2 - Livia Potengova (33), 1:3 - Maja Stopka (36), 1:4 - Patrycja Matla (63), 2:4 - Wiktoria Dudka (83)

20. kolejka I ligi kobiet: Rolnik Biedrzychowice - SWD Wodzisław Śląski 3:1 Trójka Staszkówka/Jelna - ROW Rybnik 2:4 Ząbkovia Ząbki - Stomilanki Olsztyn 0:5 Skra Częstochowa - UKS SMS II Łódź 2:1 Polonia Środa Wielkopolska - Sportowa Czwórka Radom 0:2 Resovia - Pogoń Tczew 3:2

1. Sportowa Czwórka Radom 20 45 14 3 3 60-29
2. Stomilanki Olsztyn 20 43 14 1 5 61-28
3. SWD Wodzisław Śląski 20 41 13 2 5 54-30
4. Pogoń Tczew 20 40 13 1 6 72-37
5. Resovia 20 39 13 0 7 49-23
6. Polonia Środa Wielkopolska 20 35 11 2 7 48-27
7. Trójka Staszkówka/Jelna 20 27 8 3 9 45-53
8. Skra Częstochowa 20 26 8 2 10 30-33