Piłka nożna kobiet: TS ROW Rybnik liderem II ligi

2023-05-07, Autor:

W 19. kolejce II ligi piłkarki TS ROW Rybnik wygrały na wyjeździe z Wandą Nowa Huta i awansowały na pierwsze miejsce w tabeli.

Na boisku w Krakowie rybnickie piłkarki wygrały 3:0. Strzelanie w 44. minucie rozpoczęła Maja Stopka. Po zmianie stron w 55. minucie na 2:0 podwyższyła Agata Sobkowicz. Ta sama zawodniczka ustaliła wynik spotkania w 72. minucie.

Było to piętnaste zwycięstwo ROW-u w tym sezonie. Nasze „Frelki” wykorzystały potknięcie Respektu Myślenice, który przegrał u siebie z AZS-em UJ II Kraków 3:4 i wskoczyły na pierwsze miejsce w tabeli grupy południowej II ligi. Na trzy kolejki przed końcem wyprzedzają Respekt o jeden punkt.

W następnej kolejce dojdzie do meczu na szczycie, w którym TS ROW podejmie piłkarki z Myślenic. Spotkanie odbędzie się w sobotę 13 maja o godzinie 16:00 w Kamieniu.

Awans do I ligi wywalczy tylko jedna drużyna.

19. kolejka grupy południowej II ligi:

Wanda Nowa Huta - ROW Rybnik 0-3 KSP Kielce - Rolnik Biedrzychowice 0-4 Unia Lublin - Ślęza Wrocław 1-7 Pogoń Zduńska Wola - Dąb Zabierzów Bocheński 0-4 Sokół Kolbuszowa Dolna - Podgórze Kraków 4-2 Respekt Myślenice - AZS UJ II Kraków 3-4

1. ROW Rybnik 19 47 15 2 2 97-20
2. Respekt Myślenice 19 46 15 1 3 56-16
3. Ślęza Wrocław 18 44 14 2 2 71-17
4. AZS UJ II Kraków 19 41 13 2 4 54-30
5. Wanda Nowa Huta (Kraków) 19 35 10 5 4 39-24
6. Sokół Kolbuszowa Dolna 19 27 8 3 8 45-37
7. Unia Lublin 18 21 7 0 11 28-46
8. Pogoń Zduńska Wola 17 17 5 2 10 19-64