Piłka nożna kobiet. II liga: TS ROW Rybnik nie zwalnia tempa

2023-04-29, Autor:

W 18. kolejce grupy południowej II ligi piłkarki TS ROW Rybnik pewnie pokonały AZS UJ II Kraków 6:0.

Rybnickie piłkarki nie zwalniają tempa. Tym razem w meczu II ligi łatwo rozprawiły się przed własną publicznością z AZS-em UJ II Kraków.

Strzelanie już w 7. minucie rozpoczęła Agata Sobkowicz. Ta sama zawodniczka podwyższyła na 2:0, dobijając piłkę po uderzeniu Mai Stopki.

W 41. minucie aktywna dziś Marlena Jaszyk odebrała piłkę na połowie ROW-u i dwójkową akcję z Agatą Sobkowicz zakończyła golem na 3:0. Tuż przed przerwą czwartą bramkę dla gospodyń dołożyła Petra Zdechovanova.

Po zmianie stron rybnickie „Frelki” strzeliły jeszcze dwa gole. Do siatki AZS-u trafiły Martyna Guzik i Maja Stopka. Mecz zakończył się wynikiem 6:0.

W następnej kolejce TS ROW zagra na wyjeździe z Wandą Nowa Huta.

18. kolejka grupy południowej II ligi:

ROW Rybnik - AZS UJ II Kraków 6-0 Podgórze Kraków - Respekt Myślenice 0-3 Dąb Zabierzów Bocheński - Sokół Kolbuszowa Dolna, Ślęza Wrocław - Pogoń Zduńska Wola, Rolnik Biedrzychowice - Unia Lublin, Wanda Nowa Huta - KSP Kielce 3-1

1. Respekt Myślenice 18 46 15 1 2 53-12
2. ROW Rybnik 18 44 14 2 2 94-20
3. Ślęza Wrocław 17 41 13 2 2 64-16
4. AZS UJ II Kraków 18 38 12 2 4 50-27
5. Wanda Nowa Huta 18 35 10 5 3 39-21
6. Unia Lublin 16 21 7 0 9 26-36
7. Sokół Kolbuszowa Dolna 16 18 5 3 8 26-34
8. Pogoń Zduńska Wola 15 17 5 2 8 19-49