Pierwsze koty za płoty

2005-09-26, Autor:
No i Liga ruszyła… Oficjalne otwarcie sezonu 2005 - 2006 nastąpiło w Rybniku - Orzepowicach. Mecz poprzedziła minuta ciszy, którą wszyscy zgromadzeni na hali uczcili pamięć Arka Gołasia…

Wyniki na dzień 24.09.2005 r.:

Grupa A

DREAM TEAM LKS Zabełków - DWÓJKA Świerklany 0:3

Dwójka jak na Mistrza przystało wygrała z Zabełkowem 3 : 0 (sędzia Michał Grzegórzek - ocena 4)

UKS ANTENKA Leszczyny - TOP TEN Rybnik 0:3

Drużyna z Leszczyn tylko w pierwszym secie prowadziła równorzędną walkę z ekipą TOP TEN Rybnik. W kolejnych dwóch setach na parkiecie wyraźnie przeważali goście wygrywając całe spotkanie 3-0. Mecz był prowadzony w świetnej atmosferze! (sędzia Zdzisław Sołtys - ocena 4)

PARTNER - MORS Jastrzębie – LICEUM Czerwionka-Leszczyny 3:0

Mecz bez niespodzianki. Pierwszy set to "rzeź niewiniątek". Młodzi gracze nie potrafili się przeciwstawić dobrze grającym gospodarzom i przegrali tą partię do 12. Kolejny set podobny do poprzedniego, jednak z większą ilością błędów graczy z Jastrzębia i porażka gości do 17. Zaś III odsłona to niespodziewany zwrot akcji i ostra walka z 2 piłkami setowymi dla Licealistów, jednak ostatecznie wygrana przez zawodników Partnera do 27. (sędzia Marian Żyliński - 4)

STRZELEC Gorzyczki - ALBION TEAM Rybnik 0:3

Mecz w sympatycznej atmosferze, gładkie zwycięstwo gości w setach do 14, 12 i 18 (sędzia Dariusz Wierzgoń - ocena 5)

ŻELAZNA Rybnik - AZS Rydułtowy 3:1

Pierwszy set do 26 dla AZS-u a następne trzy gładko dla Żelaznej… (sędzia Bogdan Zachemba - ocena 3)

TEAM Golejów - DISCO ŻĄDŁO 1:3

Beniaminek Team Golejów nie sprzedał tanio swojej skóry dzielnie stawił czoła renomowanej drużynie Żądła wygrywając niespodziewanie pierwszego seta, niestety później było gorzej mecz zakończył się wynikiem 1:3 (sędzia Bogdan Skupień - ocena 3)

JEDYNKA Jankowice - AKS GROM Rybnik 3:0

Pewne zwycięstwo Jedynki w meczu toczonym w przyjaznej atmosferze... (sędzia Damian Barwinek - ocena 5)

DOMEL Rybnik - ANT Szkoła Języków Obcych 3:0

Jednak Domel wygrywa 3 : 0 w setach do 20, 21 i 21 (sędzina Agnieszka Marchel - ocena 6)

DWUNASTKA Rybnik - ARTUS Żory 0:3

Najbardziej utytułowana drużyna Ligi - Artus Żory, pojechała na mecz do beniaminka z Niewiadomia... Szybkie 3:0 bo panowie z Żor spieszyli się podobno na mecz naszych siatkarek! (sędzia Patryk Kaczyński - ocena 2)

ALUMAST Żernica - FOX Pszów 0:3

Beniaminek nie dał rady… wygrali goście, w setach do 17, 17 i 22 (sędzia Jan Kasprowicz - ocena 5)

BEER TEAM Rybnik - RYBNICKI BROWAR 0:3

Już w pierwszym meczu los zetknął ze sobą dwie drużyny które jeszcze kilka miesięcy temu tworzyły jedną ekipę… Jak na prawdziwe derby przystało, atmosfera na hali była nerwowa i licznie zgromadzona publiczność nie mogła narzekać na brak emocji. Wprawdzie Beer Team wygrał 3 : 0 ale ten wynik nie oddaje całej prawdy o meczu ponieważ dwa sety były grane na przewagi! (sędziował Czesław Fojcik - ocena 4)

SILMET & SOLARIUM BEAUTIFUL - HOTEL POLITAŃSKI - TKKF Piaski 0:3

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy za zmarłego Arkadiusza Gołasia, potem już nastąpiła  rywalizacja "zdolnej młodzieży" ze Silmetu kontra "ligowcy" z Piasków, dwa pierwsze sety do połowy bardzo wyrównane, punkt za punkt, potem już zakreślała się przewaga Piasków, trzeci set to już znaczna przewaga gości... W setach do 21, 22 i 17 (sędzina Aleksandra Wasyl - ocena 5)