Pięć złotych medali

2007-11-03, Autor:
W Mysłowicach odbyły się Ogólnopolskie zawody dzieci i młodzieży w ju-jitsu. W zawodach brało udział 10 małych zawodników reprezentujących Rybnicki Klub Ju-Jitsu Sportowego.

W grupie wiekowej od I do III klasy (kategoria wagowa 23-26 kg) czwarte miejsce zajęła Paulina Szumska, a szósty był Nikodem Gorzelak. W kategorii wagowej 26-29 kg czwartą lokatę wywalczyła Aleksandra Wróbel. W grupie wiekowej od IV do VI klasy (kategoria wagowa do 26 kg dziewczęta) zwyciężyła Wiktoria Lechowicz. W kategorii wagowej od 29 do 31 kg dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Martyna Wowra. Wśród zawodników kategorii wagowej od 29 do 31 kg czwarte miejsce wywalczył Karol Brandys. W wadze od 32 do 34 kg drugi był Daniel Wierszewski. W kategorii wagowej 34-37 kg dziewcząt najlepsza okazała się Sara Lechowicz. W kolejnych kategoriach wagowych również wygrywały rybniczanki -  Aleksandra Wygonowska (37-40 kg) oraz Sylwia Wróbel (43-46 kg).

- Po wynikach widać, że zawody należy zaliczyć do bardzo udanych. Przywieźliśmy do Rybnika pięć złotych medali i jeden srebrny. Jestem bardzo dumny z naszych zawodników. Wszyscy walczyli bardzo dobrze – powiedział po zawodach trener rybnickiej drużyny - Mariusz Wowra. W turnieju brało udział około 150 dzieci z całego kraju z różnych klubów.