Pechowe 2:3

2005-10-22, Autor:
W zakończonym przed chwilą meczu IV ligi Energetyk ROW Rybnik przegrał z Polonią Marklowice 2:3.

Niestety nie udał się prezent dla drugiego trenera Energetyka – Andrzeja Frydeckiego (na zdjęciu poniżej), który dziś skończył 57 lat. Jego podopieczni przegrali w słabym stylu z Polonią 2:3, podobnie jak tydzień temu z Przyszłością Rogów. Warto przypomnieć, że w poprzednim sezonie ROW przegrał w Marklowicach również 2:3.

Akcja po akcji:

4 minuta – Zbyt lekki strzał Łukasza Świętego z 30 metrów. Broni Dawid Mika.

13 minuta – Silne uderzenieł z 25 metrów napastnika Polonii. Piłkę na aut wybija Remigiusz Danel.

15 minuta – Stuprocentowa sytuacja Grzegorza Piełki. Stojąc kilka metrów przed bramką uderza wprost w bramkarza gości.

16 minuta – Przepiękny strzał Tomasza Kusia z narożnika pola karnego. Piłka minimalnie przelatuje nad okienkiem bramki Polonii.

17 minuta – Niewykorzystane sytuacje się mszczą – w sytuacji sam na sam Wojciech Sobol nie daje szans Danelowi. 0:1.

18 minuta – W polu karnym Mariusz Brachman fauluje Kusia. Sędzia Marek Kowal wskazuje na jedenastkę.

19 minuta – Rzut karny na bramkę zamienia kapitan ROW-u – Roman Skorupa. 1:1.

23 minuta – Piełka wymyka się obrońcom i staje oko w oko z bramkarzem gości. Zamiast spokojnie przelobować wybiegającego Mikę, nerwowo posyła piłkę kilka metrów obok bramki.

24 minuta – Akcja za akcję. Tym razem w opałach Danel. Po strzale Dariusza Halszki wybija piłkę na rzut rożny.

32 minuta – Halszka zakręcił dwoma obrońcami ROW-u przy bocznej linii bramkowej, podał do Krzysztofa Knesza, a ten nie dał szans Danelowi. 1:2.

44 minuta – Uderzenie Wojciecha Szewieczka minimalnie mija słupek Polonii.

54 minuta – Groźne ataki rybniczan. Po akcjach Szewieczka i Piełki obronną ręką wychodzi Mika.

56 minuta – Przy bierności obrońców Energetyka Wojciech Sobol podaje do Halszki. Strzał tego drugiego tuż obok bramki.

61 minuta – Precyzyjna wrzutka z lewej strony Michała Piekarczyka dociera do Potery, który w wiadomy tylko dla siebie sposób nie umieszcza piłki w siatce.

70 minuta – Po akcji z prawej strony pięknym strzałem w okienko bramki Danela popisuje się najlepszy strzelec IV ligi – Marek Powiecko. 1:3.

79 minuta – Gabriel Nowak pociągnął kilkanaście metrów, jednak piłka po jego strzale mija bramkę gości.

83 minuta – Aktywny Kuś dośrodkowuje z prawej strony. Niestety nikt z jego kolegów nie zamyka akcji.

86 minuta – Strzał głową Piekarczyka bez problemów wyłapuje Mika.

90+2 minuta – Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najlepiej ustawił się Potera, który umieszcza piłkę w pustej bramce. 2:3.

Kolejna porażka ROW-u nie napawa optymizmem przed kolejnymi meczami. Zmiana na pozycji bramkarza nie przyniosła rezultatu. Zastępujący Andrzeja Skrockiego Remigiusz Danel nie uratował drużyny przed porażką. Bardzo dobrze zaprezentował się powracający po kontuzji Tomasz Kuś. Brakowało jednak wsparcia ze strony kolegów. Największym problemem jest brak skuteczności. Są sytuacje, ale nie ma wykończenia. Niestety po raz kolejny Energetyk nie poradził sobie z drużyną należącą do średniaków IV ligi. A czołówka coraz dalej, i dalej…

Energetyk ROW Rybnik – Polonia Marklowice 2:3 (1:2)

Bramki: 0:1 – Sobol (17), 1:1 – Skorupa (19-k.), 1:2 – Knesz (32), 1:3 – Powiecko (70), 2:3 – Potera (90+2).

Wyjściowe składy:

Energetyk ROW Rybnik: 12. Danel – 4. Kożuchowski, 8. Skorupa, 5. Piekarczyk – 17. Święty, 15. Malcher – 14. Kuś, 9. Reclik, 6. Paszenda – 11. Piełka, 10. Szewieczek

Trener: Piotr Piekarczyk.

Polonia Marklowice: 1. Mika – 4. Michał Skupień, 2. Piechoczek, 6. Maciej Skupień, 8. Mańka – 11. Marek Powiecko (kpt.), 10. Sobol, 3. Brachman, 9. Owczarek – 5. Knesz, 7. Halszka.

Trener: Leszek Powiecko.

Sędziował: Marek Kowal.

XII kolejka (22-23 październik)
Przyszłość Rogów - Gwiazda Skrzyszów 1:1
Odra II Wodzisław Śląski - LKS Łąka 5:0